Veria – Olympiakos 1:2

PAE Veria przegrał w swoim pierwszym meczu po powrocie do greckiej ekstraklasy z Olympiakosem Pireus 1:2.

W 2. minucie pierwszy strzał na bramkę był dziełem gospodarzy. Dośrodkowanie Mirosława Sznaucnera, wykończył głową Kenan Bergan, ale piłka trafiła w ramiona Roya Carrolla. W 9. minucie golkiper mistrza Grecji zapędził się na granicę pola karnego, gdzie zderzył się z rywalem, piłka trafiła do Michaela Olaitana, który uderzył z woleja, ale futbolówka przeszła tuż nad poprzeczką. Dwie minuty później Ilias Ioannou pokonał Carrolla, ale sędzia wskazał pozycję spaloną napastnika i gol nie został uznany. W 13. minucie gospodarze mieli wielkie szczęście, bowiem piłka wrzucona z rzutu rożnego i uderzona głową przez Francoise Modesto trafiła przypadkowo na nogę defensora, który skierował ją do własnej bramki, ale ostatecznie wpadła na słupek. W 18. minucie kąśliwy strzał Rafika Djebboura bardzo nie pewnie wybronił Daskalakis. Kilkadziesiąt sekund później Olympiakos objął prowadzenie. Lewą stroną pola karnego przedarł się Jose Holebas, odegrał piłkę do Djebboura, a ten efektownie umieścił ją w siatce. W 23. minucie Bargan drugi raz w tym meczu próbował głową zaskoczyć Carrolla, ale ten intuicyjnie wybronił groźne uderzenie napastnika gospodarzy. W 30. minucie „Królowa Północy” wyrównała, ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności. Piłkę dośrodkował z rzutu wolnego, wyszedł do niej bramkarz, ale jej nie złapał, co wykorzystał Ilias Ioannou, który z najbliższej odległości wepchną futbolówkę do siatki. W 42. minucie błąd Daskalakisa kosztował PAE Veria stratę bramki. Daskalakis próbował złapać piłkę wstrzeloną z kornera, ale ta wyleciała mu z rąk i trafiła na nogę Modesto, a następnie wpadła do siatki.

W 48. minucie Paulo Machado potężnie uderzył zza pola karnego, ale tym razem Daskalakis nie popełnił błędu i efektownie wybronił ten strzał.W 58. minucie Olaitan mocno uderzył zza pola karnego, piła zmierzała w okienko bramki, ale ostatecznie trafiła w poprzeczkę. W 61. minucie Ibagaza wpadł w pole karne, wstrzelił piłkę przed bramkę, ale tak efektywnie, że trafiła ona w słupek. W 72. minucie gospodarze wyszli z kontrą, którą wykończył z 12 metrów Bargan, piłkę przyblokował Carroll, ale było w tym więcej intuicji niż przygotowania. W 76. minucie Ioannou dość przypadkowo dostał piłkę pięć metrów od bramki i błyskawicznie uderzył, ale posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.


[match id=850] 0:1 Rafik Djebbour 20′
1:1 Ilias Ioannou 30′
1:2 Francois Modesto 42′

ż.k. Nikos Georgeas, Zé Vítor

Veria
Iosif Daskalakis, Cyril Kali (48′ Nikos Tzimogiannis), Wayne Thomas, Zé Vítor, Kenan Bargan, Mirosław Sznaucner, Alexandros Kalogeris, Nikos Georgeas, Ilias Ioannou, Nikos Georgiadis (46′ Nikos Kaltsas), Michael Olaitan (77′ Guillermo Pérez)

Olympiakos
Roy Carroll, Giannis Maniatis, François Modesto (87′ Leandro Greco), Paulo Machado, Ariel Ibagaza, Rafik Djebbour (82′ Kostas Mitroglou), Pablo Contreras, José Holebas, Dimitris Siovas, Djamel Abdoun (72′ David Fuster), Vasilis Torosidis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!