eLE: PAOK odpada z europejskich pucharów!

PAOK Saloniki przegrał w meczu rewanżowym IV rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europejskiej z Rapidem Wiedeń 0:3 i pożegnał się już z tegoroczną edycją europejskich pucharów.

Na początku meczu więcej wigoru i chęci do gry mieli gospodarze, ale w pierwszym kwadransie nie udało im się uderzyć na bramkę PAOK-u. W 16. minucie jako pierwszy uczynił to Terrance Boyd, który urwał się obronie i mając więcej miejsca zdecydował się na strzał z dystansu, ale Panagiotis Glykos był na miejscu i przyblokował piłkę. W 28. minucie technicznie uderzył w długi róg , jednak wyciągnięty jak struna Lukas Königshofer, zdołał wybić piłkę. Chwilę później głową wykończył wrzutkę z kornera Stefanos Athanasiadis, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Boyd. W 30. minucie ładnie strzelił zza pola karnego Steffen Hofmann, ale pomylił się o centymetry. Niestety dla „Tyrana Północy” kolejna sytuacja gospodarzy okazała się owocna. Lewą stroną poszedł Guido Burgstaller, wstrzelił piłkę wprost do Deni Alara, który mocnym uderzeniem głową umieścił ją w siatce. W 38. minucie wspólny błąd Glykosa i Etto mógł zakończyć się drugim golem dla Rapidu, ale piłka odbita od tego drugiego wyszła obok bramki. W 42. minucie z półobrotu uderzył Pablo Garcia, jednak nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry z indywidualną szybką akcją wyszedł Alar, ale strzelił centymetry obok słupka.

W 48. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Piłkę dośrodkował z rzutu wolnego Alar, a głową po koźle umieścił ją w bramce Boyd. Ten drugi gola podciął gościom nieco skrzydła, ale mimo to podnieśli się i z czasem ich gra nabrała jakości. W 56. minucie defensor austriackiej drużyny nieskutecznie wybił piłkę, po wrzutce z głębi pola, trafiła ona na nogę Athanasiadisa, który jednak w doskonałej sytuacji przestrzelił. W 62. minucie Matheus Vivian wykończył głową świetną centrę z rzutu rożnego, ale posłał piłkę tuż obok bramki. W 70. minucie ładnie strzelił zza pola karnego, ale minimalnie chybił Kace. W 73. minucie Giorgos Fotakis posłał potężną bombę z 25 metrów, ale piłka wyszła centymetry nad poprzeczką. W ostatniej sekundzie na 3:0 podwyższył Steffen Hofmann, który wykorzystał to, że Glykos był w polu karnym Rapidu i z kilkudziesięciu metrów zdołał zmieścić piłkę w bramce.


[match id=867] 1:0 Deni Alar 31′
2:0 Terrance Boyd 48′
3:0 Steffen Hofmann 90’+3′

ż.k. Guido Burgstaller – Ergys Kace, Stefanos Athanasiadis

Rapid
Lukas Königshofer, Mario Sonnleitner, Markus Heikkinen (69′ Thomas Prager), Terrance Boyd, Steffen Hofmann,Markus Katzer, Muhammed Ildiz, Christopher Trimmel (85′ Thomas Schrammel), Guido Burgstaller, Deni Alar, Gerson

PAOK
Panagiotis Glykos, Pablo García, Giorgos Georgiadis, Bertrand Robert (46′ Giorgos Fotakis), Lino, Ergys Kace (70′ Dimitris Pelkas), Bongani Khumalo, Stefanos Athanasiadis, Matheus Vivian, Etto, Apostolos Giannou (46′ Liam Lawrence)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!