Kolejny incydent!

W środowy wieczór, na 24 godziny przed rewanżem Rapid – PAOK, w centrum Wiednia grupa zamaskowanych mężczyzn doszczętnie zniszczyła jedną z kawiarenek.

Według świadków była to grupa składająca się z pseudokibiców PAOK-u i Partizana Belgrad. Włoska kawiarnia został całkowicie zniszczona. Uczestnicy napadu odpalali race, rozbijali okna i rzucali krzesłami. Po kilku minutach i pojawieniu się policji koszmar klientów i właścicieli kawiarni skończył się..

2 opinie na “Kolejny incydent!

Hmmm włoska restauracja zniszczona… Ciekawe czemu akurat ta… Być może kibice PAOK mają ciągle w pamięci zeszłoroczną porażkę 0:3 z Udinese? A może chodzi o odejście z klubu Bruno Cirillo?
Tak zupełnie poważnie, dość odważna decyzja UEFA zezwalająca na przyjazd gości do Wiednia. No chyba, że jest to celowa, przemyślana zagrywka ze strony europejskiej centrali piłkarskiej i będąc przekonanym, że na meczu nie będzie spokojnie pozbędzie się za rok problemu „troublemakers”. Boję się tylko żebyśmy nie byli w następnych latach świadkami częściowo ustawianych losowań na ciepłe kulki aby przeciw sobie nigdy nie zagrały drużyny z gorących Bałkanów (Dinamo, Crvena, Hajduk, Partizan, Sarajevo, CSKA/Levski Sofia, drużyny greckie itp.)

Jeśli chodzi o te wybryki, to na jednym z forum PAOK-u przeczytałem fajną rzecz, a mianowicie, że nie należy wymieniać nazw klubów, przy zdarzeniach, w których biorą udział hooligans, bo to bardzo wypacza spojrzenie na dany klub i stawia go w złym świetle. Bardzo słuszna rzecz..

Co do decyzji UEFA to z tego co czytałem spotkanie ma nadzorować ponad 1000 osób (policja i inne służby prewencyjne) i widocznie „Centrali” to wystarczyło..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!