LM: Olympiakos poznał rywali!

W Monako odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2012/2013. Trójkę swoich najbliższych rywali poznał zatem mistrz Grecji.

Drużyna prowadzona przez Leonardo Jardima trafiła do grupy „B”, w której rywalizować będzie z angielskim Arsenalem, niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen i francuskim Montpellier HSC.

Pierwsze grupowe mecze rozegrane będą 18-19 września, a ostatnie 4-5 grudnia 2012.

3 opinie na “LM: Olympiakos poznał rywali!

Bardzo wyrównana grupa, nie podejmę się jednak wytypowania ostatecznej kolejności. Kyriakos wraca na swój obiekt, będzie fajna podróż sentymentalna. No i mamy powtórkę z rozrywki – mecze z Arsenalem, jednak słabszym niż rok temu. Montpellier to solidna drużyna, wielu bardzo ciekawych graczy ale bez tego najlepszego – O. Giroud. Niemniej jednak przeciwko reprezentantowi Francji defensorzy Olympiakosowi będą mieli okazję zagrać – ten zagra w Arsenalu. No i to dodaje smaczku rywalizacji na linii Londyn-Montpellier. Mamy zatem ciekawą, solidną grupę.

Grupa „D” miazga…. Real, City, Ajax, Dortmund. Nic więcej pisać nie trzeba…
Z kolei Alex Ferguson ma niezwykłe szczęście – trudniej byłoby skomponować łatwiejszy zestaw rywali. Braga, Cluj, Galatasaray spadły Czerwonym Diabłom z nieba. Dość mizernie wygląda także grupa C – Milan, Zenit, Anderlecht i Malaga. Barcelona także będzie miała niespecjalnie wygórowane wymagania w swojej grupie. Już nie mogę się doczekać pierwszych spotkań.

Teraz zdałem sobie także sprawę, że drugi rok z rzędu Grecy mają w grupie za rywali drużyny z Anglii, Niemiec i Francji.

Schalke (dom)
Arsenal (wyj)
Montpellier (wyj)
Montpellier (dom)
Schalke (wyj)
Arsenal (dom)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!