eMŚ: Przed meczem Grecja – Litwa

Reprezentacja Grecji we wtorek rozegra drugi mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Rywalem podopiecznych Fernando Santosa będzie Litwa.

Selekcjoner Greków w swoich pierwszych słowach na konferencji prasowej powiedział, że kluczem do zwycięstwa jest kontrola gry i maksymalne zaangażowanie wszystkich piłkarzy. Santos zauważył też, ze Litwini mogą być groźniejsi niż Łotysze, bowiem mają kilku piłkarzy w ofensywie, którzy mogą swoją grą w kontrataku zaskoczyć grecką defensywę, zwłaszcza, gdy ta poczuje się zbyt pewnie. Santos sugeruje zatem, że koncentracja w meczu z Łotwą nie była najwyższych lotów i w meczu z Litwą trzeba to poprawić. Portugalczyk jest doskonałym motywatorem, bowiem drugie 45 minut z Łotwą to całkiem inna gra i to jest nadzieja na skuteczniejszą przeprawę jego podopiecznych.

W porównaniu z pierwszym meczem, kadrowicze wypowiadają się z większą ostrożnością – „Nie możemy osiąść na laurach, bo istnieje ryzyko nieprzyjemnej niespodzianki. Musimy zagrać poważnie i nie bać się Litwinów..” – powiedział na ostatniej konferencji Alexandros Tziolis .

Grecy liczą, że kolejny raz inauguracja eliminacji na własnym stadionie przyniesie zwycięstwo. Patrząc na ostatnie 20 lat większość inauguracyjnych meczów na własnym terenie było udanych. Tylko raz Grecja w tym czasie przegrała i to z Hiszpanią w eliminacjach EURO 2004 (0:2). Zanotoweała trzy remisy (EURO 2000 – Słowenia 2:2, WC 2006 – Turcja 0:0 i EURO 2012 – Gruzja 1:1) i aż siedem zwycięstw (EURO 1992 – Malta 4:0, WC 1994 – Islandia 1:0, EURO 1996 – Finlandia 4:0, WC 1998 – Słowenia 2:0, WC 2002 – Finlandia 1:0, EURO 2008 – NOorwegia 1:0 i WC 2010 – Mołdawia 3:0).

Grecja z Litwą grała dotychczas tylko raz i to w 1995 roku. Była to potyczka towarzyska, która zakończyła się wygraną Litwinów 2:1..

Z kadry wypadł Georgios Samaras, który doznał poważniejszej kontuzji łokcia. Na ostatnim treningu urazu kostki nabawił się też Theofanis Gekas, ale do meczu powinien przezwyciężyć pechową kontuzję. Dzień przed meczem gorączki dostał Charis Mavrias i jego występ stoi po dużym znakiem zapytania.

Przypuszczalna „11”: Orestis Karnezis – Vasilis Torosidis, Kyriakos Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Nikos Spyropoulos – Alexandros Tziolis, Kostas Katsouranis, Giannis Maniatis, Kostas Fortounis – Theofanis Gekas, Kostas Mitroglou

11 września 2012 – 20:45 – Karaiskaki – Pireus
sędzia główny: Mark Courtney (Irlandia Północna)


GRECJA – Rankingu FIFA: 11. miejsce

Rok Powstania: 1926

Sukcesy
Mistrzostwo Europy (1): 2004

Kadra (Fernando Santos)
Panagiotis Glykos, Orestis Karnezis, Alexandros Tzorvas, José Holebas, Stelios Malezas, Kyriakos Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Dimitris Siovas, Nikos Spiropoulos, Vasilis Torosidis, Loukas Vyntra, Elini Dimoutsos, Kostas Fortounis, Kostas Katsouranis, Giannis Maniatis, Charis Mavrias, Sotiris Ninis, Alexandros Tziolis, Stefanos Athanasiadis, Lazaros Christodoulopoulos, Theofanis Gekas, Kostas Mitroglou

Mecze w 2012 roku
vs Belgia 1:1
vs Słowenia 1:1
vs Armenia 1:0
vs Polska 1:1
vs Czechy 1:2
vs Rosja 1:0
vs Niemcy 2:4
vs Norwegia 3:2
vs Łotwa 2:1


LITWA – Rankingu FIFA: 116. miejsce

Rok Powstania: 1922

Sukcesy
brak

Kadra (Csaba László)
Žydrunas Karčemarskas, Deividas Šemberas, Ramunas Radavičius, Vytautas Andriuškevičius, Marius Žaliukas, Edgaras Česnauskis, Darvydas Šernas, Saulius Mikoliunas, Gediminas Vičius, Arunas Klimavičius, Valdemar Borovskij, Ernestas Šetkus, Tadas Kijanskas, Deividas Česnauskis, Tomas Danilevičius, Tadas Labukas, Deivydas Matulevičius, Andrius Velička, Arvydas Novikovas, Egidijus Vaitkunas, Georgas Freidgeimas, Vaidas Slavickas

Mecze w 2012 roku
vs Białoruś 1:1
vs Rep. Macedonii 0:1
vs Słowacja 1:1


KONFRONTACJA GRECKO – LITEWSKA
[ws_table id=”86″]

1 opinia na “eMŚ: Przed meczem Grecja – Litwa

Z niecierpliwością czekam na mecz . Mam nadzieje że Mitroglou w tym meczu pokaże coś wiecej niż w ostatnim i że Grecy zagrają dobrze od pierwszych minut 🙂

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!