PAS – Olympiakos 1:2

PAS Giannina w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki Super League przegrał z Olympiakosem Pireus 1:2.

Gospodarze skutecznie utrudniali grę Olympiakosowi, a czasem starali się nawet zaatakować. W pierwszej odsłonie emocje pojawiły się dopiero w ostatnich 15 minutach. W 34. minucie Dimitris Siovas wyskoczył do piłki wstrzelonej z rzutu wolnego przez Paulo Machado, ale uderzył głową tuż obok bramki. Trzy minuty później Djamel Abdoun strzelił zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki. W 39. minucie mistrz Grecji był najbliżej bramkowej zdobyczy, ale Kostas Manolas, który wykończył głową dośrodkowanie z rzutu wolnego Ariela Ibagazy, trafił w słupek. Chwile później podobnego pecha miał Tomas De Vincenti, który wpadł w pole karne gości zwiódł bramkarza i leżąc już na murawie strzelił w stronę bramki, ale trafił w słupek.

W 52. minucie Karim Fegrouche dwukrotnie uchronił PAS od straty gola. Najpierw Marokańczyk wybronił strzał z wolnego Machado, a następnie dobitkę Rafika Djebboura. W 60. minucie Olympiakos objął prowadzenie. Piłkę w polu karnym dostał Djebbour, który zagrał wzdłuż bramki do Kostasa Mitroglou, a ten nie zmarnował dogodnej sytuacji. W 66. minucie długi podanie Francoise Modesto przyjął w polu karnym Djebbour i po uporaniu się z obroną podwyższył wynik. Dwubramkowa przewaga nie trwałą jednak długo, bo tuż po wznowieniu meczu Fotis Georgiou wykorzystał niezrozumienie Roya Carrolla i Dimitrisa Siovasa, przeszedł między nimi i skierował piłkę do pustej bramki. W 80. minucie kolejną wrzutkę Ibagazy wykończył głowa Siovas, ale golkiper PAS stojąc na linii bramkowej wyłapał futbolówkę. W dolicoznym czasie gry Carroll uchronił Olympiakos od starty gola, broniąc strzał Tomasa De Vincenti.


[match id=873] 0:1 Kostas Mitroglou 60′
0:2 Rafik Djebbour 67′
1:2 Fotis Georgiou 68′

ż.k. Dimitrios Kolovetsios, Anastasios Pantos – François Modesto, Kostas Manolas, Ariel Ibagaza

PAS
Karim Fegrouche, Giorgos Dasios, Andi Lila (63′ Christos Tzanis), Anastasios Pantos, Alexios Michail, Christos Patsatzoglou (89′ Giorgos Niklitsiotis), Brana Ilić, Tomas De Vincenti, Fotis Georgiou (72′ Emiljano Vila), Stavros Tsoukalas, Dimitrios Kolovetsios

Olympiakos
Roy Carroll, François Modesto, Paulo Machado, Anastasios Papazoglou, Ariel Ibagaza, Rafik Djebbour (85′ Ljubomir Fejsa), José Holebas, Dimitris Siovas, Kostas Manolas, Leandro Greco (58′ Kostas Mitroglou), Djamel Abdoun (73′ David Fuster)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!