Olympiakos – Panthrakikos 4:1

Olympiakos Pireus rozgromił w ostatnim niedzielnym meczu Super League Panthrakikos Komotini 4:1.

Olympiakos od pierwszej minuty zdominował rywala, co szybko przyniosło efekt. Już w 4. minucie Rafik Djebbour wykorzystał dezorganizacje obrony Panthrakikosu przyjął piłkę w polu karnym i z kilku metrów otworzył wynik meczu. W 8. minucie na bramkę gości uderzył po indywidualnej akcji Jose Holebas, ale Dimitris Koutsopoulos nie miał w z wyłapaniem piłki. Po 10 minutach zdecydowanej dominacji, tempo gry mistrza Grecji nieco opadło. W 27. minucie zryw gospodarzy przyniósł drugiego gola. Jose Holebas wpadł w „16”, na pełnej szybkości minął obrońcę i uderzył obok bramkarza. Dwie minuty później Djebbour przyjął piłkę w polu karnym i odegrał ją do Djamela Abdouna, ten kopnął ją przed bramkę, gdzie do własnej siatki skierował ją Dimitris Skliopidis.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. W 51. minucie na 4:0 podwyższ Djebbour, który wykończył głową podanie z prawej strony Ariela Ibagazy. W 56. minucie ładną indywidualna akcję przeprowadził Dimitris Papadopoulos, ale piłka po jego uderzeniu wyszła tuż nad poprzeczką. W 71. minucie Kostas Mitroglou zdołał trafić do siatki Panthrakikosu, ale trafienie to nie mogło być uznane, bowiem napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej. W 75. minucie groźny strzał oddał z ostrego kąta Giannis Christou, Roy Carroll obronił to uderzenie, ale piłka wyszła tuż obok słupka. Chwilę później Mitroglou miał dwustu procentową okazję, ale jego mikry strzał z kilku metrów wyłapał Koutsopoulos. W 81. minucie Mitroglou znów był blisko bramki rywala, ale znów jego strzał wybronił bramkarz beniaminka. W 83. minucie te dwie akcje zemściły się na gospodarzach. W polu karnym Olympiakosu piłkę po długim podaniu przyjął Leonidas Kyvelidis, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w bramce. W doliczonym czasie gry mocną „główką” wykończył centrę Kostas Manolas, ale młody obrońca pomylił się o centymetry.


[match id=897] 1:0 Rafik Djebbour 4′
2:0 Jose Holebas 27′
3:0 Dimitris Skliopidis 29′(samob)
4:0 Rafik Djebbour 51′
4:1 Leonidas Kyvelidis 83′

ż.k. Pablo Contreras

Olympiakos
Roy Carroll, Giannis Maniatis, François Modesto, Ariel Ibagaza, Rafik Djebbour, Pablo Contreras, Giannis Fetfatzidis (59′ Kostas Mitroglou), José Holebas, Kostas Manolas, Vasilis Torosidis (59′ David Fuster), Djamel Abdoun (72′ Paulo Machado)

Panthrakikos
Dimitris Koutsopoulos, Marama Vahirua (59′ Dionisis Makridimitris), Mladen Kašćelan (46′ Deniz Baykara), Dimitris Papadopoulos (72′ Leonidas Kyvelidis), Sofyane Cherfa, Munafo Horta, Giannis Christou, Achilleas Sarakatsanos, Antonis Ladakis, Dimitris Skliopidis, Adrian Lucero

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3962 dni!