eME U-17: Grecja – Bośnia i Hercegowina 1:2

Reprezentacja Grecji do lat 17 przegrał w drugim meczu I rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy z Bośnią i Hercegowiną 1:2.

Gospodarze miniturnieju eliminacyjnego byli dziś skuteczniejsi od Greków. Pierwszy gol padł w 31. minucie meczu. Podanie Almira Aganspahicia, skutecznie wykończył Adnan Bašić. Ten sam piłkarz po ośmiu minutach drugiej połowy podwyższył na 2:0. Strata wydawała się nie do odrobienia, ale piłkarze Theodorisa Pachatouridisa podjęli wyzwanie i prawie się udało, bowiem gola na 1:2 uzyskał w 63. minucie Michail Niouman. Niestety na więcej Bośniacy już nie pozwolili..

Grecy po dwóch meczach mają zaledwie punkt i zajmują ostatnie miejsce, ale nie stracili jeszcze szansy na awans do „Elite Round”. Warunkiem osiągnięcia tego awansu jest zwycięstwo w ostatnim grupowym meczu z Francją.


[match id=908] 0:1 Adnan Bašić 31′
0:2 Adnan Bašić 48′
1:2 Michail Niouman 63′

ż.k. Michail Niouman, Spyridon Papaspyros, Panagiotis Deligiannidis – Kerim Memija, Ismar Hajrulahović, Adel Halilović, Nikola Makitan, Sead Džananović
cz.k. Panagiotis Deligiannidis 80’+3′

Grecja
Michail Iliadis, Aristomenis Tzitzikalakis, Panagiotis Arnaoutoglou, Spyridon Papaspyros, Kostas Oikonomou, Marios Tzanoulinos, Savvas Toumanidis (41′ Paschalis Staikos), Michail Niouman, Panagiotis Deligiannidis, Efthymios Koulouris (58′ Manolis Saliakas), Anastasios Donis (41′ Kostas Papadopoulos)

BiH
Goran Karačić, Adel Halilović (80’+1′ Filip Omazić), Kerim Memija, Adnan Bašić, Marko Bihojević, Amar Burović (61′ Sead Džananović), Samir Radovac, Almir Aganspahić, Husein Ademović, Ismar Hajrulahović (73′ Ahmet Frljak), Nikola Makitan

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4008 dni!