eMŚ: Przed meczem Słowacja – Grecja

We wtorek reprezentacja Grecji rozegra kolejny mecz w ramach kwalifikacji do Mundialu. Tym najbliższym rywalem podopiecznych Fernando Santosa będzie Słowacja.

Grecy po bezbramkowym remisie z Bośnią I Hercegowiną mogli czuć żal, bo zwycięstwo było w ich zasięgu, ale najważniejsze, ze nie przytrafiła im się jakaś głupia strata, bo wtedy byłoby nieprzyjemnie, a tak szansę na pozycję lidera pozostały. Słowacy mają tyle samo punktów na swoim koncie (7), ale ich gra nie była jak na razie przekonująca, co na pewno zostało zauważone przez Fernando Santosa, który potrafi wyciągać wnioski. Doświadczenie to na pewno atut Greków, którzy jeśli tylko zagrają swoje i dodatkowo poprawią swoją skuteczność, mogą wrócić z Bratysławy z kompletem punktów.

Analizując ten najbliższy mecz, Santos zwrócił swoim piłkarzom uwagę na początek ostatniego spotkania Słowaków z Łotyszami, w którym zdobyli oni dwie szybie bramki. Portugalczyk starał się uświadomić drużynie, że początek jest bardzo ważny i żeby nie pozwolić rywalowi rozkręcić się już w pierwszych fragmentach walki, bo to może być klucz do całego spotkania.

Niestety problemem może być uraz i wykluczenie z tego meczu, będącego w dobrej formie Steliosa Malezasa, bowiem możliwości manewru w strefie obronnej poważnie zmalały, choć jak pokazał mecz z Bośniakami, selekcjoner potrafił zbudować w krótkim czasie nową strategię, która sprawdza się nawet w ciężkich warunkach.

Obie reprezentacje grały ze sobą trzy razy i co ciekawe bilans tych potyczek nie przemawia za żadną z nich. W 2000 roku górą byli Słowacy, którzy wygrali w Grecji 2:0. W 2003 roku padł remis 2:2, a w 2008 roku na Słowacji wygrali Grecy 2:0.

Przypuszczalna „11”: Orestis Karnezis – Vasilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Dimitris Siovas, Nikos Spyropoulos – Alexandros Tziolis, Giannis Maniatis, Kostas Fortounis, Kostas Katsouranis – Georgios Samaras, Theofanis Gekas

16 października 2012 – 20:30 – Pasienky – Bratysława
sędzia główny: William Collum (Szkocja)


GRECJA – Rankingu FIFA: 10. miejsce

Rok Powstania: 1926

Sukcesy
Mistrzostwo Europy (1): 2004

Kadra (Fernando Santos)
Kostas Labrou, Orestis Karnezis, Panagiotis Glykos, Vasilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Dimitris Siovas, Nikos Spyropoulos, Giorgos Tzavelas, Alexandros Tziolis, Kostas Katsouranis, Giorgos Karagounis, Giannis Maniatis, Elini Dimoutsos, Sotiris Ninis, Kostas Fortounis, Georgios Samaras, Dimitris Salpingidis, Theofanis Gekas, Kostas Mitroglou, Stefanos Athanasiadis

Mecze w 2012 roku
vs Belgia 1:1
vs Słowenia 1:1
vs Armenia 1:0
vs Polska 1:1
vs Czechy 1:2
vs Rosja 1:0
vs Niemcy 2:4
vs Norwegia 3:2
vs Łotwa 2:1
vs Litwa 2:0
vs Bośnia i Hercegowina 0:0


SŁOWACJA – Rankingu FIFA: 48. miejsce

Rok Powstania: 1938

Sukcesy
brak

Kadra (Stanislav Griga – Michal Hipp)
Dušan Kuciak, Dušan Perniš, Matúš Putnocký, Martin Škrtel, Radoslav Zabavník, Ján Ďurica, Marek Čech, Peter Pekarík, Kornel Saláta, Tomáš Hubočan, Ľubomír Guldan, Marek Hamšík, Miroslav Stoch, Marek Sapara, Vladimír Weiss, Juraj Kucka, Róbert Jež, Michal Breznaník, Karim Guédé, Viktor Pečovský, Michal Ďuriš, Filip Hološko, Martin Jakubko, Marek Bakoš

Mecze w 2012 roku
vs Turcja 2:1
vs Polska 0:1
vs Holandia 0:2
vs Dania 3:1
vs Litwa 1:1
vs Liechtenstein 2:0
vs Łotwa 2:1


KONFRONTACJA GRECKO – SŁOWACKA
[ws_table id=”102″]

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!