AEK
<
>

Klęska Fokikosu!

Prowadzony przez Krzysztofa Warzychę Fokikos Amfissa doznał druzgocącej porażki 0:4 w wyjazdowym meczu 5. kolejki Football League z Ethnikosem Gazorou.

Mimo, że w ekipie z Serres nie grało kilku piłkarzy, w tym Patryk Aleksandrowicz, udało jej się zdominować jak do tej pory wyżej notowanego rywala. W 17. minucie Giannis Nalbantis zacentrował piłkę wprost na głowę Athanasiosa Gogasa i było 1:0 dla gospodarzy. Kilka minut po tym trafieniu podwyższył Panagiotis Bekiaris, któremu podawał Christos Zygeridis. 19-letni pomocnik Ethnikosu prócz tej asysty zdobył jeszcze dwa gole. W 47. minucie podwyższył po podaniu Kostasa Merisiotisa, a w 70. minucie ustalił wynik na 4:0 trafiając z podania Steliosa Nirlasa.

Domowej porażki doznał lider rozgrywek AEL Kallonis, który musiał uznać wyższość Niki Volou. Beniaminek zagrał świetny mecz i wygrał na Lesbos 2:0, co dao mu awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Niespodziewanej porażki doznał Panserraikos Serres, który uległ na wyjeździe Anagennisi Giannitson 0:1. Gospodarze mieli szczęście, bowiem gola strzelili w 65. minucie (Giorgos Iordanidis), a od 80. minuty grali z przewagą jednego piłkarza (czerwona kartka Giorgosa Karakostasa), co ułatwiło im utrzymanie skromnej przewagi do końca meczu.

Mecz Olympiakosu Volou z GS Kallithea był kilkukrotnie przerywany, bowiem kibice gospodarzy wywieszali niezgodne z zasadami rozgrywania spotkań transparenty na trybunach i sędzia zmuszany był stopować zawody. Mecz rozegrany został do końca, a ostateczny jego wynik to 1:1.

Z powodu ulewnego deszczu i szkód jakie on spowodował nie odbyło się spotkanie Doxa Dramas – Anagennisi Epanomis.