eMEK U-17: Grecja – Rosja 1:2

Grecka reprezentacja młodzieżowa kobiet do lat 17 przegrała w drugim meczu I rundy eliminacji do Mistrzostw Europy z Rosją 1:2.

W meczu z Rosjankami, Greczynki również nie były faworytkami, ale kolejny raz pokazał, że łatwo z nimi wygrać nie jest. Mecz był wyrównany, a jedynie większe doświadczenie trenerski przesądziło o wyniku spotkania.

Tuż przed przerwą, w 39. minucie spotkania wynik na rzecz Rosjanek otworzyła strzałem z rzutu wolnego Elizaweta Daniłowa. W 52. minucie podwyższyła Alena Andrejewa, ale gospodynie nie poddały się i już dziesięć minut później gola kontaktowego uzyskała Despoina Giannou. W 74. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę wyrzucona została Margarita Czernomyrdina, a niespełna trzy minuty później z tego samego powodu dołączyła do niej Jekaterina Aleksejewa. Młode Greczynki miały zatem w kilku ostatnich minutach meczu przewagę dwóch piłkarek, ale rywalki zagrały tak, że podopieczne Vangelis Koutsakisa nie miały szansy wyrównać..

Niestety ta porażka pozbawiła Greczynki szans na awans do II rundy kwalifikacji, ale do rozegrania pozostał jej jeszcze pojedynek z Rumunią..


Grecja – ROSJA 1:2 (0:1)
0:1 Elizaweta Daniłowa 39′
0:2 Alena Andrejewa 52
1:2 Despoina Giannou 62′

ż.k. Jekaterina Aleksejewa, Margarita Czernomyrdina
cz.k. Margarita Czernomyrdina 74′, Jekaterina Aleksejewa 77′

Grecja
Reveka Charakopoulou, Maria Kaltsidi (54′ Theoni Zerva), Georgia Simou, Triantafyllia Kyriazi, Ilektra-Ioanna Plyta, Georgia Sakellari, Danai Kaldaridou, Ioanna Tryfinopoulou (61′ Thalia Barotsaki), Styliani Simaiaki, Ioanna Chamalidou, Despoina Giannou

Rosja
Natalia Szachworstowa, Jekaterina Aleksejewa, Polina Telpuchowskaja, Anna Belomjatsewa, Anastasia Jusupowa, Margarita Czernomyrdina, Aleksandra Frołowa, Alena Andrejewa, Elizaweta Daniłowa, Warwara Byczkowa (80′ Natalia Sokołowa)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!