Atromitos – Panthrakikos 2:1

Atromitos po długim oczekiwaniu wreszcie wygrał ligowe spotkanie. W meczu 9. kolejki Super League ekipa z Peristeri pokonała nie bez problemów Panthrakikos Komotini 2:1.

Atromitos od początku meczu miał przewagę w posiadaniu piłki, jednak problemem okazywała się strefa obronna Panthrakikosu, której gospodarze nie mogli przebić. W 18. minucie twarde dążenie do gola, w końcu przyniosło skutek. Piłkę przed polem karnym przyjął Njazi Kuqi, który technicznym strzałem w długi róg zmieścił piłkę tuż przy słupku. W 36. minucie z rzutu wolnego strzelił Chumbinho, piłka odbiła się kozłem, ale Adi Adilović zablokował ją. W 43. minucie Charles Itandje skonfliktował się z Kuqi, co chwilę później wykorzystali goście i wyrównali stan w tym spotkaniu. Piłkę zagraną z głębi pola, wstrzelił pod bramkę Marama Vahirua, a głową wykończył akcję Dimitris Papadopoulos, piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki.

W 50. minucie z dystansu strzelił Vahirua, a Itandje dopiero na raty wyłapał piłkę. W 53. minucie Munafo Horta po raz drugi sfaulował na żółtą kartkę i musiał opuścić kolegów. W 71. minucie Leonidas Kyvelidis zaniepokoił strzałem z dystansu Itandje, ale piłka nie wpadła do bramki gospodarzy. W 80. minucie Tasos Karamanos i Njazi Kuqi rozerwali szybką grą obronę rywala, ale Fin fatalnie przestrzelił kończąc akcję. W 87. minucie narastająca przewaga gospodarzy zakończyła się golem. Thanasisi Karagounis przyjął w polu karnym źle wybitą przez gospodarzy piłkę i mocnym strzałem posłał ją w stronę bramki, ta odbita jeszcze od bramkarza wpadła w róg bramki.


[match id=1129] 1:0 Njazi Kuqi 18′
1:1 Dimitris Papadopoulos 44′
2:1 Thanasis Karagounis 87′

ż.k. Elini Dimoutsos, Antonis Ladakis, Stathis Tavlaridis, Thanasis Karagounis – Munafo Horta, Adrian Lucero, Giannis Christou
cz.k. Munafo Horta 53′

Atromitos
Charles Itandje, Giannis Skondras, Kostas Giannoulis, Stathis Tavlaridis, Luiz Eduardo Brito, Njazi Kuqi, Nikola Beljic (81′ Thnasis Karagounis), Panagiotis Ballas (72′ Tasos Karamanos), Nikos Lazaridis, Elini Dimoutsos, Chumbinho (81′ Pitu Garcia)

Panthrakikos
Adi Adilović, Marama Vahirua (58′ Mladen Kašćelan), Dimitris Papadopoulos (69′ Leonidas Kyvelidis), Adrián Lucero (79′ Miguel Villarejo), Sofyane Cherfa, Munafo Horta, Dionisis Makrydimitris, Deniz Baykara, Giannis Christou, Antonis Ladakis, Dimitris Skliopidis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3959 dni!