eMEK U-17: Grecja – Rumunia 1:0

Kobieca reprezentacja Grecji do lat 17 pokonała w ostatnim meczu I rundy eliminacji do Mistrzostw Europy reprezentację Rumuni 1:0.

Podopieczne Vangelisa Koutsakisa straciły szansę na awans już w poprzedniej kolejce, co najwidoczniej wpłynęło na ich dyspozycję w potyczce z Rumunią, bowiem długo nie potrafiły pokonać rumuńskiej bramkarki Iulii Niculescu. Zwycięską bramkę strzeliła dopiero w doliczonym czasie gry Ioanna Tryfinopoulou.

Greczynki zajęły trzecie miejsce w grupie, ale mając takie rywalki i osiągając w meczach z nimi tak dobre wyniki (Niemcy 1:1, Rosja 1:2) na pewno spełniły oczekiwania sztabu szkoleniowego.

W drugim meczu reprezentacja Niemiec rozgromiła Rosję 7:1 i to ona, jako jedyna z tej grupy zapewniła sobie awans do II rundy kwalifikacji..


GRECJA – Rumunia 1:0 (0:0)
1:0 Ioanna Tryfinopoulou 80’+2′

Grecja
Evita Stefanopoulou, Georgia Simou, Filio Kyriazi, Ilektra-Ioanna Plyta, Georgia Sakellari, Danai Kaldaridou, Matoula Pythoula, Theoni Zerva (64′ Tatiana Georgiou), Styliani Simaiaki (73′ Dimitra Riga), Ioanna Chamalidou, Despoina Giannou (51′ Ioanna Tryfinopoulou)

Rumunia
Iulia Niculescu, Kinga Barabasi, Diana Pop, Laura Desmerean, Anamaria Dordai, Beatrice Tarasila, Katalina Filler, Alexandra Hornea, Marta David, Iulia Mera, Claudia Bistrian

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4084 dni!