Reprezentacja Grecji najlepsza na Świecie!

Bardzo ciekawą analizę przeprowadzili redaktorzy galanolefkosfaros.gr, którzy udowodnili, że reprezentacja Grecji, po środowym zwycięstwie nad Irlandią została najefektywniejszą drużyną globu.

Pod uwagę brane były wyniki meczów pierwszej 20 rankingu FIFA począwszy od zakończenia Mistrzostw Świata 2010 w RPA. Reprezentacja Grecji od sierpnia 2010 do listopada 2012 rozegrała 31 eliminacyjnych i towarzyskich spotkań. Na te 31 meczów przegrała tylko trzy razy, co ostatecznie przełożyło się na współczynnik porażek, wartości 9,7 %, a to pozwoliło Grekom awansować na pozycję lidera tej klasyfikacji.

Do wczoraj pierwszą pozycję zajmowała Anglia, ale porażka ze Szwecją (2:4) zepchnęła Synów Albionu na pozycję drugą. Trzecie miejsce w tym rankingu zajmuje Hiszpania..

[table style=”1″]

Mecze
Porażki
% ws.porażek
1.
GRECJA
31
3
9,7
2.
Anglia
28
3
10,4
3.
Hiszpania
34
4
11,4
4.
Rosja
29
4
13,8
5.
Francja
33
5
15,2
6.
Niemcy
33
5
15,2
7.
Brazylia
31
5
16,1
8.
Szwajcaria
24
4
16,7
[/table]

3 opinie na “Reprezentacja Grecji najlepsza na Świecie!

I co tu dużo mówić , oby tak dalej a bede bardzo szczęśliwy 🙂 Licze na ich dobry występ w MŚ 2014 , być może bedzie kolejna niespodzianka jak w 2004 heh :p

Dla mnie zawsze będą naj…nawet jak tysiące statystyk i miliony logo-główek wyliczą że są słabsi od oldbojów z gwiazdozbioru misia kolargola 🙂 Ja tam zawsze jestem z nich dumny ,nawet po porażce.Tak adiGR ja też mam nadzieję ,że dożyję czasu jak podniosą do góry puchar świata i utrą nosa jakimś potęgą typu Brazylia,Argentyna czy inni Niemcy…A rok 2004 pokazał ,iż niemożliwe staje się możliwe.

Widze że też kochasz Grecje heh 🙂 Na euro 2012 też pokazali że mogą wygrać nawet z wielką Rosją która miała wyjść z grupy na 1 miejscu a zajęła 3 a Samaras mijał ich jak tyczki w tym spotkaniu co wyglądało dosyć śmiesznie . Szkoda że zremisowali z Polakami bo mogli wygrać ale nie było źle . Są obecnie na dobrej drodze co widać , potrafią grać bez Karagounisa i innych zawodników bez których kiedyś nie wyobrażano sobie tej reprezentacji , Santos odmłodził skład i jak narazie sie nie myli co do powoływanych nowych zawodników . Jeszcze pare zmian i myśle że będą jeszcze lepszą drużyną bo mają duży potencjał , na każdej pozycji mają dobrych zawodników którzy nie wzięli sie nie wiadomo skąd i większość z nich gra w lidze Greckiej co pokazuje że liga Grecka nie jest zła skoro ponad połowa powołanych zawodników gra u siebie w kraju i gra bardzo dobrze . Czekam jeszcze na to jak Ninis sie rozegra bo z meczu na mecz gra naprawdę coraz lepiej i widać że jest bardzo dobrze wyszkolony . Troche sie rozpisałem 😛

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4078 dni!