PG: Tyrnavos – Kerkyra 0:2

AO Kerkyra wygrał na wyjeździe w pierwszym meczu III rundy Pucharu Grecji z Tyrnavos 2005 2:0.

Niestety warunków do walki nie miały dziś obie ekipy najlepszych. Ulewa, która przeszła nad stadionem zrobiła z murawy bajoro, a sędzia przez chwilę brał nawet pod uwagę nierozegranie spotkania, ale ostatecznie po kontroli drenażu zdecydował się rozpocząć pucharową potyczkę.

W 26. minucie pojedynku w polu karnym gospodarzy Dimitris Siatras powalił na ziemię Dimitrisa Diamantopoulosa, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Karę na gospodarzach wykonał sam poszkodowany i Feakowie prowadzili 1:0. W 35. minucie gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą, jednak trafienie Christosa Nonisa z powodu spalonego nie zostało uznane.

W drugiej połowie pierwsza groźna akcja należała do Tyrnavos. W 54. minucie z prawej strony zagrał Vasilis Papageorgiou, a akcję wykończył Grigoris Perifanos, ale futbolówka ostatecznie wylądowała w dłoniach Kyriakosa Stratilatisa. W 56. minucie Siatras po raz drugi ujrzał żółta kartkę i opuścił boisko. Goście zamiast wykorzystać szansę przewagi osobowej w 62. minucie ją wyrównali, bowiem drugą żółtą kartkę dostał Theodoris Karapetsas i obie drużyny grał w „10”. W 73. minucie Giannis Simosis bliski był zdobycia gola, ale piłka po jego „główce” wyszła nad poprzeczką. To co mu się nie udało w tej akcji, zrobił pięć minut później, kiedy to wykorzystał błąd rywala i przypieczętował zwycięstwo AOK.


[match id=1336] 0:1 Dimitris Diamantopoulos 27′(k)
0:2 Giannis Simosis 78′

ż.k. Dimitris Siatras, Kostas Oikonomou – Theodoris Karapetsas, Spyros Labrou
cz.k. Dimitris Siatras 56′ – Theodoris Karapetsas 62′

Tyrnavos
Kostas Goubos, Efthimios Athanasoulis, Grigoris Perifanos, Christos Nonis, Dimitris Siatras, Petros Divanez (46′ Vasilis Papageorgiou), Periklis Bousinakis (33′ Giorgos Kakavitsis), Nikos Tsoukalos, Kostas Oikonomou, Giannis Antonopoulos (71′ Christos Agrodimos), Ermis Mezini

Kerkyra
Kyriakos Stratilatis, Panagiotis Petrousis, Spyros Labrou, Christos Armenis, Eder (82′ Giannis Goumas), Andreas Vasilogiannis (70′ Giannis Simosis), Panagiotis Stamogiannos, Theodoris Karapetsas, Nikos Kritikos (66′ Tasos Tsokanis), Dimitris Diamantopoulos, Nikos Tsoumanis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3960 dni!