PG: Olympiakos – Kavala 2:0

Olympiakos Pireus pokonał w pierwszym meczu IV rundy Pucharu Grecji AO Kavala 2:0.

W 8. minucie Pino zwiódł przed polem karnym defensora Argonautów i uderzył w stronę okienka bramki, ale piłka wyszła tuż obok niego. W 12. minucie Leandro Greco uderzył z rzutu wolnego, piłka otarłą się o jednego z obrońców w murze i wyszła tuż obok słupka. Olympiakos cały czas prowadził grę, był stroną dominującą, ale jego gra nie była zbyt efektywna. W 38. minucie fantastycznie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego Pino, ale piłka przeszła centymetry obok słupka.

W 49. minucie Kostas Mitroglou uderzył z „wolnego”, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W 60. minucie walący głową w mur Olympiakos wreszcie go przebił. Piłkę z 30 metrów zagrał w pole karne Greco, a głową efektownie skierował ją do bramki Tasos Papazoglou. W 61. minucie za brzydki faul drugą żółtą kartkę ujrzał Dimitris Pliagas i gospodarze mieli ułatwioną sprawę. W 74. minucie gospodarze wyszli z kontrą, której nie potrafił wykończyć celnym strzałem Rafik Djebbour. Algierczyk miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale trafił w poprzeczkę. W 79. minucie Marcos Dos Santos stanął oko w oko z Balázsem Megyeri, ale nie wykorzystał jedynej okazji Argonautów na gola w tym meczu. W 82. minucie Ljubomir Fejsa przyjął piłkę przed polem karnym i mocnym strzałem zaskoczył Giorgosa Souloganisa.


[match id=1600] 1:0 Tasos Papazoglou 59′
2:0 Ljubomir Fejsa 82′

ż.k. Drissa Diakite – Tenema N’Diaye, Dimitris Pliagas, Dimitris Geladaris
cz.k. Dimitris Pliagas 61′

Olympiakos
Balázs Megyeri, Drissa Diakite, Leandro Greco, Kostas Manolas, Ljubomir Fejsa, Kostas Mitroglou, Rafik Djebbour (74′ Panagiotis Vlachodimos), Giannis Zaradoukas, Giannis Fetfatzidis (60′ Marko Pantelić), Tasos Papazoglou, Pino (56′ Djamel Abdoun)

Kavala
Giorgos Souloganis, Anastasios Pagonis, Dimitris Geladaris (85′ Giannis Chloros), Theodoros Tripotseris, Dimitris Anastasopoulos, Dimitris Pliagas, Tenema N’Diaye (67′ Marcos Dos Santos), Daniel Kutew (59′ Alexandros Bracjani), Pierr Kalaganis, Efthymis Kotitsas, Stelios Maragos

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4010 dni!