AEK
<
>

Asteras – PAOK 1:0

Asteras Tripolis pokonał w sobotnim spotkaniu 18. kolejki greckiej ekstraklasy PAOK Saloniki 1:0.

W pierwszych minutach obie drużyny badały się wzajemnie, ale gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę na murawie. W 7. minucie Rayo uderzył z ostrego kąta, piłka jednak trafiła w słupek i wyszła poza boisko. W 17. minucie piłkę po błędzie defensywy PAOK-u przyjął Emanuel Perrone, Argentyńczyk przed sobą miał już tylko Panagiotisa Glykosa, ale mimo tak dogodnej sytuacji trafił w słupek. W 24. minucie dużo lepiej czujący się na murawie gospodarze zdobyli gola. Piłkę dośrodkował z prawej strony Rayo, a mocną i precyzyjna główką Glykosa zaskoczył Ximo Navarro. Niestety po tym golu tempo spotkania wyraźnie spadło.

W drugiej części PAOK szukał okazji na wyrównanie, ale to gospodarze mieli groźniejsze sytuacje i z czasem spokojnie kontrolowali mecz. W 49. minucie z dystansu uderzył Leandro Alvarez, piłka jednak minęła słupek o blisko metr. W 56. minucie piłkę po kontrze przyjął w polu karnym Navarro, który odegrał ją do lepiej ustawionego Fernando Usero, ale Hiszpan uderzył wysoko nad bramką. W 64. minucie długie podanie od Rayo wykończył z pierwszej piłki Navarro, ale nie trafił w bramkę. W 76. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego piłkę wkręcił Rayo, ale ostatecznie pewni chwycił ją Glykos. W 87. minucie kolejny raz Rayo uderzył z „wolnego”, piłkę odbił golkiper, ale nie było nikogo na dobitkę.

[match id=1604] 1:0 Ximo Navarro 24′

ż.k. Matheus Vivian, Stefanos Ahanasiadis, Kostas Stafylidis, Giorgos Katsikas

Asteras
Márton Fülöp, Christos Pipinis, Fernando Usero, Emanuel Perrone, Rayo (89′ Michalis Fragoulakis), Savvas Tsabouris, Leandro Alvarez, Khalifa Sankaré, Sebastián Bartolini, Ximo Navarro (90’+2′ Dimitris Kourbelis), Pablo De Blasis (71′ Lautaro Formica)

PAOK
Panagiotis Glykos, Alexis Apostolopoulos, Kostas Stafylidis (81′ Bertrand Robert), Giorgos Katsikas, Dimitris Salpingidis, Lino, Giorgos Fotakis (74′ Dimitris Pelkas), Liam Lawrence (46′ Matheus Vivian), Ergys Kaçe, Kostas Katsouranis, Stefanos Athanasiadis

Pasjonat geografii i piłki nożnej. Od 2008 roku researcher i redaktor. Pierwsze szlify w mysoccer.pl (2008-2009), a następnie współpraca z ligagrecka.pl (2009-2012). Od kwietnia 2012 roku autor Greckiej Piłki .

3 opinie na “Asteras – PAOK 1:0

Dobry i żywy mecz z doskonałą grą gospodarzy.Gdyby Asteras wykorzystał wszystkie swoje ”setki” byłoby trzy,cztery zero.PAOK ewidentnie przechodzi kryzys co potwierdził też sam Donis i to co dziś zagrali to totalny piach.Jedyne co goście pokazali to ,że są boiskowymi drwalami,bo chamskie zachowanie głównie Katsikasa powinno znaleźć swój finał w postaci czerwonej kartki.Arkadyjczycy pokazali dziś ,że są dobrze poukładanym zespołem ,a moją uwagę zwrócił dziś z przyczyn oczywistych,bo to były gracz mojego klubu-Emanuel Perrone.Napastnik a był wszędzie…widać iż odbudował i odnalazł się w Asterasie i szkoda ,że opuścił on Atromitos bo zwłaszcza w poprzedniej rundzie bardzo by się przydał…

Tylko szkoda, że Asteras na wyjazdach jest zagubiony, bo jakby grał tak jak u siebie, walczyłby teraz z Olympiakosem o pierwsze miejsce.. PAOK niestety gra za sztywno, bez polotu i traci ważne punkty.

PAOK nie będzie miał teraz łatwo.W najbliższej kolejce zagra u siebie z rozpędzająca się Xanthi i choć na TOUMBIE to wcale nie musi wygrać,a potem wyjazd do Plataniasu który będzie bronił się przed spadkiem.Biorąc pod uwagę kryzys w zespole i znając Donisa widziałem po jego minach ,że ma świadomość iż będzie teraz ciężko.Jeśli potwierdzi się mój scenariusz najbliższych meczów Paoku to wicemistrzem Grecji oni nie będą…A co do Asterasu i meczów wyjazdowych,nie martwi mnie to że gubią (będą gubić) 😉 punkty…wiadomo czemu 😉 Z thrylos to już przed sezonem nikt nie miał szans walczyć,bo tylko oni wykonywali transfery i coś kleili,reszta raczej się rozprzedawała.Po cichu liczyłem ,że mój zespół postraszy,ale jak spadły newsy że odchodzi Donis a przychodzi Bajević…to raczej bałem się żeby nie rozwalił się klub od środka…no ale na szczęście jest Spanos który w porę nad tym zapanował i Fytanidis który w odpowiedniej chwili 😉 ”eksplodował” co pozwoliło określić piętrzące się problemy.