PG: PAOK – Kallithea 6:0

PAOK Saloniki rozgromił w meczu rewanżowym IV rundy Pucharu Grecji GS Kallithea 6:0 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. W pierwszym meczu drugoligowiec wygrał 2:0.

PAOK rozpoczął mecz agresywnie i już w 6. minucie objął prowadzenie. Z lewej strony piłkę dośrodkował Lino, po drugiej stronie pola karnego zgrał ją pod bramkę głową Liam Lawrence, a z kilku metrów mocną „główką” trafił do bramki Stefanos Athanasiadis. W 12. minucie straty „Tyrana Północy” z pierwszego meczu były już odrobione. Z prawej strony pola karnego doskonale wstrzelił piłkę Lawrence, a głową do bramki skierował futbolówkę Costin Lazar. W 16. minucie Lazar po szybkiej akcji zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ale Lawrence spóźnił się ze swoim wślizgiem o ułamki sekund i piłka wyszła na aut. W 28. minucie głową wykończył dośrodkowanie z kornera Christos Intzidis, ale piłkę tuż przed bramką nieco intuicyjnie wybronił Athanasios Katsoulis. W 30. minucie golkiper GS Kallithea wybronił mocne uderzenie z pierwszej piłki Kostasa Katsouranisa. W 32. minucie Athanasiadis strzałem pod poprzeczkę zdobył gola, ale chwilę wcześniej był na pozycji spalonej i trafienie nie zostało uznane. W 36. minucie piłkę uderzoną w stronę bramki gości zatrzymał ramieniem Miguel Villarejo, za co sędzia słusznie wyrzucił obrońcę z boiska, a gospodarzom przyznał rzut karny. „11” bardzo wykorzystał Lawrence, choć Katsouli wyczuł strzał Irlandczyka. W 41. minucie było już 4:0. Wstrzeloną z głębi pola piłkę zgrał głową Dimitris Salpingidis, a do bramki gości trafił również głową Athanasiadis. Kilkadziesiąt sekund później padł piąty gol dla PAOK-u. Z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Lazar, a Katsouranis ubiegł bramkarza i głową zmieścił piłkę w bramce.

W drugiej połowie PAOK nie forsował z oczywistych względów tempa meczu, ale i tak miał zdecydowaną przewagę. W 47. minucie wychodzącą piłkę zdołał zagrać Lino, wyskoczył do niej Lawrence, ale tym razem jego strzał głową wyłapał golkiper gości. W 56. minucie Katsouranis zagrał prostopadłą piłkę do Salpingidisa, ten wpadł w pole karne, ale stracił równowagę i nie zdołał uderzyć na bramkę, ale piłka trafiła do Athanasiadisa, który podwyższył wynik. W 60. minucie Athanasiadis uderzył tuż nad poprzeczką. W 68. minucie Lino strzelił technicznie w stronę okienka bramki, ale piłka wyszła nad poprzeczką. W 72. minucie Bertrand Robert przedarł się lewą stroną i uderzył po ziemi, ale Katsoulis pewnie zablokował piłkę. W 85. minucie Mattheos Maroukakis uderzył z ostrego kąta, piłkę zablokował tuż przed bramką rękami Dimitris Konstantinidis, ale sędzia nie zareagował, co było jego ewidentnym błędem. W ostatnich sekundach do bramki GSK trafił jeszcze „Salpi„, ale był na spalonym i gol nie został uznany.


[match id=1670] 1:0 Stefanos Athanasiadis 6′
2:0 Costin Lazar 12′
3:0 Liam Lawrence 39′ (k)
4:0 Stefanos Athanasiadis 41′
5:0 Kostas Katsouranis 42′
6:0 Stefanos Athanasiadis 56′

ż.k. Dimitris Arvanitis, Mattheos Maroukakis
cz.k. Miguel Villarejo 36′

PAOK
Panagiotis Glykos, Christos Intzidis, Stefanos Athanasiadis, Dimitris Salpingidis, Lino, Costin Lazar (61′ Stelios Kitsiou), Giorgos Katsikas, Dimitris Konstantinidis, Ergys Kace, Liam Lawrence (62′ Berttand Robert), Kostas Katsouranis (62′ Pablo Garcia)

Kallithea
Athanasios Katsoulis, Panagiotis Atmatzidis (75′ Lefteris Matsoukas), D’Akol (46′ Pavlos Moustafidis), Anastasios Christofileas, Mattheos Maroukakis, Ilias Stavrou, Marcio Piccolo, Dimitris Arvanitis, Miguel Villarejo, Ablaye Yare Faye, Nikos Kaltsas (69′ Giorgos Katsikogiannis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3955 dni!