Guerreiro: AEK pozostanie w ekstraklasie!

Roger Guerreiro kolejny raz przesądził o ligowym zwycięstwie AEK-u. Były reprezentant Polski jest pewny, że jego drużyna nie spadnie do greckiej drugiej ligi.

To bardzo ważne zwycięstwo, które pozwala nam się skupić na pojedynku z PAOK-iem Saloniki. Będziemy w dobrej kondycji psychicznej przed tą konfrontacją. Jestem pewny, że AEK pozostanie w ekstraklasie. W pierwszej rundzie zagraliśmy dobrze, ale nie mieliśmy szczęścia, w drugiej chyba to szczęście się pojawiło, a my gramy dobry i skuteczny futbol. Nie patrz w dół, spójrz do góry, a i drużyna się podniesie.

6 opinie na “Guerreiro: AEK pozostanie w ekstraklasie!

Ha,ha,ha 🙂 no to teraz błysnął Roger humorem i jasnowidzeniem.Może niech poda nam liczby do totka 😉 Mógł tak powiedzieć 10 kolejek temu jak byli na dnie,a nie teraz kiedy do playoff-owego miejsca brakuje 5 punktów…Heh,rozkręcił się nam Rogerek,coś tam gra ,strzela i jeszcze błyska humorem.Widać zaczęła się w jego wydaniu akcja pod tytułem chcę zostać w Enosis…

Nie to, że się czepiam Leszku, ale trochę razi mnie w oczy to nadużywanie przez media słowa „ekstraklasa” w odniesieniu do innych rozgrywek. Niestety ma to miejsce dość często – oglądając mecze z Anglii lub Francji w Canal+ Sport można usłyszeć, że np. drużyna X jest niepokonana we francuskiej ekstraklasie od 5 spotkań albo zawodnik Y to najlepszy asystent w angielskiej ekstraklasie. Pragnę zauważyć, że Ekstraklasa to nazwa dedykowana jedynie dla naszej rodzimej ligi. To tak jakbyśmy np. mówili o arbitrze Z, który jest najlepszym sędzią polskiej Primera Division albo polskiej Superleague. Brzmi komicznie, nieprawdaż? To działa także w drugą stronę.

Jeżeli chodzi o samo wyrażenie to oznacza najwyższą klasę rozgrywkową w danym kraju i dlatego pisane jest z małej litery (bez względu jak to brzmi i z czym się kojarzy).

Może i tak twierdzi SJP, lecz dla mnie to wygląda nienaturalnie i dziwnie 🙂

Ja natomiast nie mogę przetrawić Football League i Football League 2. Po co było oficjalnie zmieniać Beta Ethniki i Gamma Ethniki na angielskojęzyczny twór?

A ja myślę że najlepsza jest klasyfikacja 1 liga,2 liga,3 liga itd bo całe te nazewnictwo z extra czy super jest nielogiczne.Jeśli coś jest pierwsze to przed nim jest zero,a nie np.extra. U brytoli to nawet okręgówa jest pierwsza przed nimi same (gwiezdne widać ligi…)ale to ich głupotki.A co do nazewnictwa to zawalają nas tą ”hamerykańszczyzną” do tego stopnia że kiedyś to się jadło obiad a dziś lunch.Jak się starło jabłko to się piło sok,a dziś 'dżus”,kiedyś Święto Zmaełych a dziś helloween i tak można mnożyć.Najlepsze nazwy dla danych krajów to po prostu;pierwsza,druga…alfa,beta…one,two…primera,segunda…no ale teraz takie czasy…globalna wieś…ciekawe tylko czemu zawsze hamerykancka ta wieś,bo więcej ludzi na świecie mówi chociażby po hiszpańsku niż angielsku..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4086 dni!