Platanias – Aris 2:0

W ostatnim pojedynku 21. kolejki Super League AO Platanias pokonał na własnym stadionie Aris Saloniki 2:0.

W pierwszych fragmentach meczu więcej do powiedzenia mieli gospodarze, którzy nieco składniej rozgrywali piłkę, ale nie potrafili na poważnie zagrozić bramce Arisa. W 5. minucie centrę z rzutu wolnego Željko Kalajdžicia, głową wykończył z kilku metrów Apostolos Giannou, ale trafił w ramiona golkipera. Obie ekipy mimo dużej żywiołowości, były bezradne pod bramką rywala. W 30. minucie zza pola karnego uderzył Giannis Gianniotas, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W 32. minucie Giannou wyszedł do piłki wstrzelonej przez Kalajdžicia i uderzył w ekwilibrystycznej pozie, jednak piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko. W 41. minucie Cristian Castells wykorzystał swoją siłę i wykończył głową wrzutkę z „wolnego”, ale Markos Vellidis złapał pewnie futbolówkę. W 44. minucie fantastyczny strzał oddał z 20 metrów Kalajdžić, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Niespełna minutę później gospodarze zdobyli gola. Strzał Thomasa Nazlidisa za pierwszym razem został zablokowany, ale kiedy drugi raz piłka trafiła do niego precyzyjnie zmieścił ją między nogą bramkarza, a słupkiem.

W 51. minucie Giannis Gianniotas za niesportowe (choć więcej tu było aktorstwa Nazlidisa) zachowanie ujrzał czerwoną kartkę, co wywołało u piłkarza furię, ale ludzie z ekipy Arisa po chwili uspokoili go. W 57. minucie Castells wyszedł do piłki zagranej z kornera, ale uderzył głową ponad bramką. W 63. minucie AOP powiększył swoją bramkową przewagę. Kalajdžić ubiegł rywala i zagrał piłkę w pole karne do Iliasa Anastasakosa, który mocnym strzałem po ziemi, w długi róg pokonał Vellidisa. To wystarczyło do zwycięstwa..


[match id=1751] 1:0 Thomas Nazlidis 45′
2:0 Ilias Anastasakos 63′

ż.k. Petros Kanakoudis, Željko Kalajdžić, Giannis Potouridis, Chidi Onyemah – David Aganzo, Andreas Tatos, Nuno Coelho
cz.k. Giannis Gianniotas 51′

Platanias
Fotis Kipouros, Petros Kanakoudis (66′ Kostas Kourtesiotis), Ilias Anastasakos, Nikola Beljić (69′ Tasos Dentsas), Thomas Nazlidis, Juan Aguilera, Željko Kalajdžić, Cristian Castells, Gastón González, Giannis Potouridis, Apostolos Giannou (82′ Chidi Onyemah)

Aris
Markos Vellidis, Grigoris Papazaharias, Vassilis Triantafyllakos (46′ Kostas Kotsaridis), David Aganzo, Andreas Tatos, Manolis Papasterianos, Giannis Gianniotas, Giannis Zaradoukas, Dimitris Diamantakos (75′ Dimitris Sounas), Nikos Psychogios, Nuno Coelho

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4010 dni!