PAOK – Kerkyra 3:1

PAOK Saloniki pokonał w meczu 23. kolejki Super League AO Kerkyra 3:1.

PAOK od początku dominował nad rywalem. W 5. minucie z lewej stroni piłkę wstrzelił przed bramkę Lino, na pierwszym słupku trącił ją głową Gordon Schildenfeld, a na drugim centymetrów zabrakło, by wepchnął ją do bramki Dimitris Salpingidis. W 14. minucie świetną akcję gospodarzy rozpoczął Pablo Garcia, który zagrał długa piłkę na lewo do Lino, a ten wyłożył ją Salpingidisowi, który z bliska zdobył gola, ale sędzia go nie uznał wskazując pozycję spaloną. W 22. minucie z dystansu uderzył w długi róg Liam Lawrence, ale Nikos Anastasopoulos miał czas na to by skutecznie zablokować strzał. W 25. minucie mur obronny AO Kerkyra skapitulował. Piłkę zagrał Kostas Katsouranis, a efektownymi „nożycami” pokonał golkipera Salpi. W 30. minucie nieco spokojniejsi gospodarze podwyższyli swoją przewagę. Lino zagrał piłkę na drugi słupek, gdzie głową do bramki skierował futbolówkę Stefanos Athanasiadis. Cztery minuty później można było już powiedzieć, że jest po meczu. Piłkę zagraną przez Alexisa Apostolopoulosa zagrał głową przed bramkę Athanasiadis, a kolejny raz „nożycami” Anastasopoulosa pokonał Salpingidis.

W 50. minucie z ostrego kąta uderzył w środek bramki Lino, sytuacja zaskoczyła nieco golkipera Faeków, który nogami wybił ją z bramki. W 54. minucie fatalne podanie Lino, przejął Giannis Gesios, ale jego mocny strzał z dystansu był minimalnie niecelny. W 59. minucie centrę Apostolopoulosa wykończył głową Salpingidis, ale na linii bramkowej zatrzymał ją szczęśliwie bramkarz. W 68. minucie AOK zdobył zaczepną bramkę. Złe wyjście z bramki Charlesa Itandje wykorzystał Gesios, który po minięciu bramkarza skierował piłkę do siatki. W 70. minucie Itandje efektownie sparował na róg strzał Dimitrisa Giantsisa. W 79. minucie Lawrence wyszedł do piłki wstrzelonej przez Lino, ale z kilku metrów posłał ją obok słupka.


[match id=1862] 1:0 Dimitris Salpingidis 25′
2:0 Stefanos Athanasiadis 30′
3:0 Dimitris Salpingidis 34′
3:1 Giannis Gesios 68′

ż.k. Kostas Katsouranis – Nikos Tsoumanis, Giannis Gesios

PAOK
Charles Itandje, Alexis Apostolopoulos, Pablo Garcia (65′ Dimitris Pelkas), Gordon Schildenfeld, Dimitris Salpingidis (88′ Bertrand Robert), Lino, Liam Lawrence, Costin Lazăr, Kostas Katsouranis, Stefanos Athanasiadis, Abdoul Camara (72′ Bongani Khumalo)

Kerkyra
Nikos Anastasopoulos, Michalis Boukouvalas, Anastasios Venetis, Panagiotis Stamogiannos (81′ Tasos Tsokanis), Éder, Christos Armenis, Nikos Tsoumanis, Dimitris Giantsis, Giannis Gesios, Angelos Zouboulakis (32′ Stelios Iliadis), Leonidas Kyvelidis (46′ Anestis Agritis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!