Asteras – Levadiakos 1:0

Asteras Tripolis wygrał w niedzielnym meczu 23. kolejki Super League z Levadiakosem 1:0.

Początek meczu z obu stron bardzo spokojny. W 12. minucie pierwszy strzał spotkania oddał Mauro Poy, ale dość spokojnie lecącą piłkę wyłapał Márton Fülöp. Niestety dla widowiska w kolejnych minutach prócz walki, nie działo się nic efektownego. Dopiero w 33. minucie groźne uderzenie z rzutu wolnego Juanmi Callejóna z trudem wybił poza boisko golkiper Asterasu.

W 55. minucie na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Romeu, futbolówką poszła w stronę bramki kozłem, ale wyszła tuż obok niej. W 60. minucie kolejny raz bramkową niemoc próbowali przełamać goście, ale strzał Poya pewnie złapał Fülöp. W 63. minucie doskonałą okazję na gola miał Khalifa Sankare, ale tuż przed bramka minął się z piłką. Trzy minuty później nieco zagubiona obrona Levadiakosu nie potrafiła wybić piłki z własnego pola karnego, co miał szansę wykorzystać Pablo De Blasis, ale napastnik gospodarzy uderzył z kilku metrów obok bramki. W 71. minucie technicznie starał się zaskoczyć bramkarza Asterasu Noe Acosta, ale posłał piłkę nad bramką. W 74. minucie piłkę po strzale Giannisa Kontoesa z linii bramkowej szczęśliwie wybił Thanasis Moulopoulos. W 84. minucie świetnie uderzył z blisko 20 metrów Leandro Alvarez, ale piłka minęła słupek gości o centymetry. W 87. minucie Arkadyjczycy zdobyli gola na wagę trzech punktów. Piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła do Michalisa Fragoulakisa, który strzałem z kilkunastu metrów zmieścił piłkę w bramce Levadiakosu.


[match id=1864] 1:0 Michalis Fragoulakis 87′

ż.k. Khalifa Sankare, Pablo De Blasis, László Lencse – Giorgos Georgiou, Rogerio

Asteras
Márton Fülöp, Christos Pipinis, Rayo, Savvas Tsabouris, Leandro Alvarez, Juan Pablo Caffa (59′ Giannis Kontoes), Khalifa Sankaré, Sebastián Bartolini, Ximo Navarro (79′ Michalis Fragoulakis), Pablo De Blasis, Christos Kalantzis (31′ László Lencse)

Levadiakos
Dimitris Kyriakidis, Thanasis Moulopoulos, Panagiotis Korbos, Rogério, Mauro Poy, Giorgos Zisopoulos, Juanmi Callejón (46′ Romeu), Giorgos Georgiou (90′ Olivier Boumal), Christos Lisgaras, Jackson Mendy, Noé Acosta (81′ Dimitris Machairas)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!