Platanias – AEK 2:1. Nietypowa asysta Guerreiro!

AO Platanias pokonał w meczu 23. kolejki Super League AEK Ateny 2:1. Przy golu dla AEK-u nietypową asystą popisał się Roger Guerreiro.

Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę wstrzelił pod bramkę Željko Kalajdžić, a w „16” najwyżej wyskoczył Thomas Nazlidis i głową zupełnie zaskoczył Dimitrisa Konstantopoulosa. W 5. minucie drugi gol dla AOP był bardzo blisko, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz AEK-u, który sparował piłkę po strzale Nazlidisa. W 14. minucie z dystansu strzelił potężnie Abdul Aziz Tetteh, ale nie trafił w światło bramki. W 17. minucie AEK wyrównał. Z rzutu wolnego doskonale uderzył Roger Guerreiro, piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie wprost na głowę Xenofona Fetsisa, który skierował ją do bramki. W 22. minucie na lewej stronie pola karnego piłkę przyjął Antonis Petropoulos i bez większego namysłu uderzył ją w stronę okienka bramki, ale nie trafił w nie. Po tych szybkich pierwszych fragmentach tempo meczu nieco spadło.

W 50. minucie goście mieli szczęście, gdyż piłka po zamieszaniu w ich polu karnym trafiła do Iliasa Anastasakosa, który nie potrafił jednak zaskoczyć z dwóch metrów Konstantopoulosa. W 64. minucie Xenofon Fetsis strzelił z blisko 20 metrów, ale piłka przeturlała się półtora metra obok bramki. W 74. minucie Giannis Karalis zablokował w polu karnym Nazlidisa, za co sędzia podyktował rzut karny (sytuacja bardzo kontrowersyjna). Do „11” podszedł doświadczony Anastasakos i pewnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie. W 85. minucie Guerreiro wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie przyjął ją Petropoulos i odegrał do Giorgosa Katidisa, ale jego uderzenie po ziemi wybronił Fotis Kipouros.


[match id=1867] 1:0 Thomas Nazlidis 3′
1:1 Xenofon Fetsis 17′
2:1 Ilias Anastasakos 75′(k)

ż.k. Alkis Dimitris, Juan Aguilera, Ilias Anastasakos – Pavlos Mitropoulos, Anastasios Tsoumagas, Xenofon Fetsis, Taxiarchis Fountas

Platanias
Fotis Kipouros, Konstantinos Kourtesiotis, Alkis Dimitris, Ilias Anastasakos, Thomas Nazlidis, Juan Aguilera, Željko Kalajdžić, Cristian Castells (13′ Markos Maragoudakis), Gastón González, Abdul Aziz Tetteh (74′ Giorgos Giakoumakis), Apostolos Giannou (68′ Tasos Dentsas)

AEK
Dimitris Konstantopoulos, Miguel Cordero, Roger Guerreiro, Taxiarchis Fountas (80′ Giorgos Katidis), Xenofon Fetsis (80′ Furtado), Antonis Petropoulos, Anastasios Tsoumagas, Valentinos Vlachos (69′ Giannis Karalis), Mavroudis Bougaidis, Pavlos Mitropoulos, Giorgos Koutroubis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4085 dni!