PG: Platanias – Asteras 1:2

AO Platanias przegrał w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Grecji z Asterasem Tripolis 1:2.

W 4. minucie doskonale uderzył z woleja Rayo, ale Giorgos Lazaridis sparował piłkę na róg. W 16. minucie gospodarze zdobyli gola. Z linii kończącej boisko świetną piłkę posłał na piąty metr Marcelo Labarthe, a głową Giorgosa Bantisa pokonał Igor Mirceta. W 20. minucie Sebastian Setti wstrzelił piłkę przed pola karne do Pablo De Blasisa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale strzelił tuż obok słupka. W 22. minucie László Lencse zaczął taniec z obroną w polu karnym, ale przesadził i piłka z pomocą obrońców gospodarzy trafiła do rak golkipera. W 31. minucie Asteras doprowadził do remisu. Z lewej strony piłkę dośrodkował Lautaro Formica, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Sebastian Bartolini i głową pokonał Lazaridisa. W 34. minucie dokładne podanie Savvasa Tsabourisa, wykończył głową De Blasis, ale piłka przeszła obok okienka bramki. W 43. minucie Lazridis wybronił groźne uderzenie z ostrego kąta Tsabourisa.

W drugiej połowie tak efektownie i efektywnie, jak w pierwszych 45 minutach, już nie było. W 60. minucie Rayo ładnie uderzył z obszaru pola karnego, ale Lazaridis spokojnie wybronił uderzenie Hiszpana. Dopiero w samej końcówce goście zadali ostateczny cios. W 89. minucie De Blasis obsłużył z pierwszej piłki do Ximo Navarro, a ten w polu karnym uderzył w długi róg zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.


[match id=1888] 1:0 Igor Mirceta 16′
1:1 Sebastian Bartolini 31′
1:2 Ximo Navarro 89′

ż.k. Fabian Stoller – Lautaero Formica

Platanias
Giorgos Lazaridis, Juan Aguilera, Giorgos Giakoumakis, Giannis Potouridis, Leonidas Argyropoulos, Kostas Kourtesioti (46′ Alkis Dimitris), Igor Mirceta, Abdul Aziz Tetteh (62′ Fabian Stoller), Marcelo Labarthe (67′ Thomas Nazlidis), Chidi Onyemah, Tasos Dentsas

Asteras
Giorgos Bantis, Savvas Tsabouris, Sebastian Bartolini, Khalifa Sankare, Michalis Fragoulakis (63′ Ximo Navarro), Rayo, Sebastian Setti, László Lencse (74′ Christos Pipinis), Pablo De Blasis, Lautaro Formica, Giannis Kontoes (53′ Juan Panlo Caffa)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!