Ergotelis zrobił kolejny krok!

W sobotę odbyły się dwa pierwsze mecze 26. kolejki greckiej drugiej ligi. Najpierw na Krecie Ergotelis Heraklion pokonał Pierikos SFK 2:1, a kilka godzin później Iraklis Psachnon bezbramkowo zremisował w meczu na szczycie z Apollonem Smyrnis.

Ergotelis dość szybko, bo już w 9. minucie objął prowadzenie. Centrę posłał Angelos Chanti, a do bramki Pierikosu trafił głową Khalil Lambin, dla którego był to trzeci gol w trzecim z rzędu meczu. Kibice „Kanarków” na drugą bramkę czekali do 54. minuty. Tym razem piłkę zagraną przez Andreas Bouchalakisa, skierował do siatki gości Argentyńczyk Diego Romano. Pierikos zdołał odpowiedzieć tylko trafieniem Kostasa Apostolidisa z 81. minuty. Kilka minut później piłkarz ten ujrzał drugą żółta kartkę i goście nie mieli już szans na opanowanie sytuacji. Te trzy punkty umocniły Ergotelis na pozycji lidera.

Ergotelis nie tylko umocnił się, ale przede wszystkim powiększył przewagę nad groźnymi w walce o awans Apollonem Smyrnis i Iraklisem Psachnon. Obie drużyny spotkały się w bezpośrednim pojedynku, ale niestety mecz zawiódł oczekiwania. Po jego zakończeniu szczęśliwi mogli być tylko bramkarze, bo obaj zachowali czyste konto..


[match id=1953] 1:0 Khalil Lambin 9′
2:0 Diego Romano 54′
2:1 Kostas Apostolidis 81′

cz.k. Kostas Apostolidis 86′(P)

[match id=1952]

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!