Wsparcie dla Katidisa!

Piłkarz Astrapis Psarofaiou Spyros Sougleris w geście wsparcia dla wykluczonego z gry, za kontrowersyjny gest Giorgosa Katidisa, po zdobyciu gola w meczu lokalnej ligi w podobny sposób pozdrowił kibiców.

Piłkarz zaznaczył, że nie było to naśladowanie Katidisa, ale wsparcie dla niego w tych trudnych chwilach jakie teraz przeżywa – „Po pierwsze chce wyjaśnić, że moje zachowanie nie jest związane z nazizmem. Jest to starożytne greckie pozdrowienie. Poprzez ten gest chciałem wyrazić sympatię dla 20-letniego chłopaka, od którego cała Grecja się odwróciła. Żyjemy w juncie. Karanie chłopaka bez większego uzasadnienia nie jest demokracją, a właśnie nazizmem. To co zrobiłem było wparciem dla piłkarza i nie ma to nic wspólnego z moimi poglądami politycznymi.

ZOBACZ GEST SOUGLERISA

3 opinie na “Wsparcie dla Katidisa!

”Starożytne greckie pozdrowienie…”-powiedział…A historii swojego własnego narodu uczył się pewnie w niedzielnej objazdowej szkółce waffen ss pod honorowym patronatem wujka z małymi wąsikami..
Ciekawe czy jak teraz rzekoma ”junta” Greckiej Federacji ”pozdrowi” go środkowym palcem i w ramach solidarności z ofiarami drugiej wojny ukarze i jego, to on zrozumie ,iż oni również tylko się solidaryzowali…tak w ramach demokracji…
Cyt.”karanie chłopaka bez uzasadnienia…”Ręce po prostu opadają…

Salut podobnie jak swastyka to symbole zapożyczone przez nazistów, a nie przez nich wymyślone, więc nie należy wszystkich od razu szufladkować, że robią to z takich, a nie innych przekonań.

Powoli wpadamy w paranoje. Już nie długo rasizmem będzie jedzenia takiego, a nie innego chleba, a już teraz strach się odezwać na ulicy, bo nie wiadomo o co cię oskarżą..

Może i mam paranoje,ale jak raz włożysz łapsko do wrzątku to następnym razem chyba raczej będziesz chuchał na zimne? Narody świata już doświadczyły tragedii nazizmu i dlatego trzeba tępić takie zachowania.Lekceważenie problemu miało miejsce w latach trzydziestych (w Polsce domena piłsudczyków)i czym się to skończyło to chyba wszyscy wiemy.Zapożyczenie salutowania czy swastyki (odpowiednio ave cezar i symbol słońca )z czasów imperium rzymskiego to żadne tłumaczenie,bo we współczesnych czasach 99 % ankietowanych skojarzyłoby te symbole tylko z nazizmem.Jednak jeszcze bardziej dziwne jest dla mnie ,że takie ”numery”wychodzą z ust i zachowań Greka ,bo imperium cezara w czasach swojej potęgi wchłonęło Helladę i choć kultury nie niszczyło(było nią zachwycone)a wręcz czerpało z kultury hellenistycznej to jednak zabrało Grekom niepodległość.Tłumaczenie więc przez piłkarza ,że to nie gest nazistowski a rzymski jest właśnie wspomnianą przez Ciebie paranoją.No chyba że dla tych piłkarzyków ma jakieś znaczenie z czyich rąk ginęli ich dziadowie i kto zabrał im niepodległość.Dla mnie utrata niepodległości jest jedna ,ja się nie posunę do rozważanie czy lepiej być pod okupacją kraju A czy kraju B…

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!