Veria – Kerkyra 2:0

PAE Veria pokonał w niedzielnym spotkaniu 27. kolejki Super League AO Kerkyra 2:0.

Gospodarze byli stroną przeważającą w pierwszej odsłonie, ale to Feakowie mogli jako pierwsi zdobyć gola. W 9. minucie Anestis Agritis uderzył z kąta w długi róg, jednak strzał nie był dokładny i piłka wyszła tuż obok słupka. „Królowa Północy” naciskała, ale nie mogła wedrzeć się w pole karne. W 32. minucie Nikos Georgiadis zagrał dokładną piłkę z prawej flanki wprost na głowę Iliasa Ioannou, ale doświadczony napastnik trafił w sam środek bramki, gdzie stał Nikos Anastasopoulos.

W 48. minucie Carlo Costly wykończył głową podanie Georgiadisa z linii kończącej boisko, ale Honduranin mimo dobrej pozycji uderzył obok bramki. W 56. minucie piłka po świetnym uderzeniu zza pola karnego Michaela Olaitana uderzyła w poprzeczkę. W 68. minucie Agritis przedarł się prawą stroną w pole karne i podkręcił piłkę, co zaskoczyło bramkarza, ale futbolówka trafiła w słupek i wyszła na drugą stronę boiska. W 74. minucie według sędziego Dimitris Stamou zatrzymał w polu karnym niezgodnie z przepisami w Costlego, za co ujrzał drugą żółtą kartkę, a gospodarze dostali „11”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i bez zawahania zmieścił piłkę w bramce. W doliczonym czasie gry Olaitan podwyższył prowadzenie perfekcyjnie wykańczając kontratak. Chwilę później Nikos Georgeas, Nikos Georgiadis i Tasos Venetis ujrzeli po drugiej żółtej kartce i mecz się skończył..


[match id=2074] 1:0 Carlo Costly 78′(k)
2:0 Michael Olaitan 90’+1′

ż.k. Nikos Georgeas, Nikos Georgiadis, Nikos Tzimogiannis, Jonathan – Anestis Agritis, Dimitris Stamou, Tasos Venetis, Michalis Boukouvalas
cz.k. Nikos Georgeas 90’+3′, Nikos Georgiadis 90’+4′ – Dimitris Stamou 75′, Tasos Venetis 90’+4′

Veria
Jonathan, Nikos Tzimogiannis, Guillermo Perez, Orestes, Carlo Costly (89′ Frantz Bertin), Alexandros Kalogeris (72′ Nikos Kaltsas), Dimitris Amarantidis, Nikos Georgeas, Ilias Ioannou, Nikos Georgiadis, Michael Olaitan

Kerkyra
Nikos Anastasopoulos, Michalis Boukouvalas, Anastasios Venetis, Anestis Agritis, Diego León, Éder, Nikos Tsoumanis, Giannis Gesios (72′ Stelios Iliadis), Tasos Tsokanis (67′ Leonidas Kyvelidis), Dimitris Stamou, Antonis Athanasiou (81′ Dimitris Giantsis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!