Kerkyra – Levadiakos 1:2

AO Kerkyra przegrał w pierwszym meczu 28. kolejki Super League z Levadiakosem 1:2 i tym samym został pierwszym spadkowiczem greckiej ekstraklasy.

W 6. minucie Levadiakos objął prowadzenie, a gola strzelił Rogerio, który swoją indywidualną akcję wykończył precyzyjnym uderzeniem w róg bramki. W 15. minucie Anestis Agritis uderzył zza pola karnego tuż nad ziemią, piłka jednak przeszła centymetry obok słupka. W 45. minucie Feakowie doprowadzili do wyrównania. Giannis Gesios zagrał prostopadła piłkę w pole karne do Agritisa, a ten umiejętnie ustawił się i strzałem w róg bramki zdobył gola do szatni.

W 58. minucie Panagiotis Stamogiannos zdecydował się uderzyć z blisko 35 metrów, piłka nabrała ładnej rotacji, ale Dimitris Kyriakidis zdołał sparować ją na róg. W 61. minucie mocno uderzył zza pola karnego Rogerio, piłka zmierzała w krótki róg, ale zdążył odbić ją Nikos Anastasopoulos. W 71. minucie Levadiakos znów prowadził na Korfu. Najpierw centrę z prawej strony wykończył mocną „główką” Rogerio, piłka odbiła się od poprzeczki i z pomocą defensora trafiła na nogę Panagiotisa Korbosa, który z bliska trafił do siatki.


[match id=2131] 0:1 Rogerio 6′
1:1 Anestis Agritis 45′
2:1 Panagiotis Korbos 71′

ż.k. Christos Lisgaras, Dimitris Kyriakidis

Kerkyra
Nikos Anastasopoulos, Panagiotis Petrousis, Panagiotis Stamogiannos (83′ Nikos Kritikos), Anestis Agritis, Diego León, Éder, Nikos Tsoumanis (57′ Stelios Iliadis), Giannis Gesios (87′ Andreas Vasilogiannis), Tasos Tsokanis, Leonidas Kyvelidis, Antonis Athanasiou

Levadiakos
Dimitris Kyriakidis, Thanasis Moulopoulos, Panagiotis Korbos, Rogério (90’+1′ Romeu), Mauro Poy, Stylianos Vasileiou (86′ Dimitris Machairas), Giorgos Zisopoulos, Georgios Georgiou, Christos Lisgaras, Jackson Mendy, Noé Acosta (63′ Juanma Callejon)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3957 dni!