PAS – AEK 2:0

PAS Giannina wygrał w ostatnim meczu 28. kolejki z AEK-iem Ateny 2:0.

W pierwszej połowie przeważali i to zdecydowanie gospodarze, którzy agresywnie szukali okazji na zdobycie gola. W 4. minucie Nikos Korovesis z pierwszej piłki wykończył podanie z prawej strony Tasosa Pantosa, ale piłka po koźle wpadła w dłonie bramkarza AEK-u. W 14. minucie Brana Ilić uderzył z ostrego kata, piłka jednak prześlizgnęła się obok słupka. W 26. minucie obrona goście zagubiła się nieco w polu karnym, ale Dimitris Konstantinidis był bardziej opanowany i przyblokował próbę Korovesisa. Dwie minuty później centrę Ilicia wykończył głową Tomas De Vincenti, ale trafił w ramiona golkipera. W 35. minucie piłkę wstrzeloną z rzutu wolnego przez De Vincentego uderzył głową Alexis Michail, ale Konstantopoulos pewnie chwycił piłkę. Chwilę później w polu karnym AEK-u wytworzyło się wielkie zamieszanie, które wykorzystał Korovesis, który z bliska trafił do siatki. W 39. minucie Fotis Georgiou wyszedł do piki zagranej przez Korovesisa i trafił do bramki wykorzystują sytuacje sam na sam z bramkarzem AEK-u.

W drugiej części AEK próbował wziąć los w swoje ręce, ale gospodarze uskrzydleni swoim prowadzeniem skutecznie utrudniali mu grę. W 79. minucie świetnie uderzył z rzutu wolnego De Vincenti, piłka jednak trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko. W 83. minucie uderzenie z kąta Korovesisa, końcówkami palców skierował poza boisko Giannis Arabatzis.


[match id=2138] 1:0 Nikos Korovesis 36′
2:0 Fotis Georgiou 39′

ż.k. Karim Fegrouche, Themistoklis Tzimopoulos – Furtado, Valentinos Vlachos, Antonis Petropoulos, Roger Guerreiro

PAS
Karim Fegrouche, Andi Lila, Anastasios Pantos, Alexis Michail, Themistoklis Tzimopoulos, Brana Ilić (89′ Giorgos Dasios), Tomas De Vincenti, Fotis Georgiou (81′ Emiljano Vila), Stavros Tsoukalas, Dimitrios Kolovetsios, Nikos Korovesis (90’+3′ Evripidis Giakos)

AEK
Dimitris Konstantopoulos (75′ Giannis Arabatzis), Roger Guerreiro, Antonis Rikka, Xenofon Fetsis (46′ Valentinos Vlachos), Antonis Petropoulos, Anastasios Tsoumagas (46′ Furtado), Giannis Karalis, Kostas Tsoupros, Pavlos Mitropoulos, Giorgos Koutroubis, Sokratis Tsoukalas

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!