PG: Panthrakikos – Olympiakos 1:2

Olympiakos Pireus pokonał w meczu rewanżowym półfinału Pucharu Grecji Panthrakikos Komotini 2:1 i w maju zagra w finale. W pierwszym meczu drużyna z Pireusu wygrała 6:2.

W pierwszych fragmentach spotkania nie było widać różnicy klasy dzielącej obie drużyny. W 22. minucie świetnie uderzył zza pola karnego Marama Vahirua, ale Roy Carroll zdołał przenieść piłkę nad bramkę. W 27. minucie Kostas Mitroglou wyszedł do piłki zagranej w tempo w stronę pola karnego, zwiódł Spyrosa Vrontorasa i z ostrego kąta delikatnie skierował futbolówkę w długi róg bramki. W 40. minucie mistrz Grecji prowadził już 2:0 i znów gola strzelił Mitroglou. Tym razem napastnik gości wykończył „szczupakiem” podanie z lewej strony Babisa Lykogiannisa.

W 53. minucie Adrian Lucero z ostrego kata uderzył piłkę głową, tracił ją Carroll i dzięki temu wyszła ona centymetry obok słupka. Trzy minuty później potężnie uderzył z rzutu wolnego Christos Mingas, piłka otarła się o plecy kolegi z drużyny i przeszła tuż obok słupka. W 64. minucie Carroll z trudem wybronił kąśliwe uderzenie zza pola karnego Lucero. W 67. minucie Mingas wyszedł do piłki zagranej z lewej strony przez Lucero, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę Olympiakosu. W 81. minucie Paulo Machado strzelił z dystansu tuż obok bramki. W 84. minucie Lucero został zatrzymany w polu karnym przez Tasosa Papazoglou, za co sędzia podyktował rzut karny. „11” wykorzystał Dimitris Papadopoulos, choć Carroll wyczuł intencje strzelca.


[match id=3364] 0:1 Kostas Mitroglou 27′
0:2 Kostas Mitroglou 40′
1:2 Dimitris Papadopoulos 84′(k)

ż.k. Giannis Christou, Mladen Kašćelan – Kostas Mitroglou, Babis Lykogiannis

Panthrakikos
Spyros Vrontoras, Adrian Lucero, Dionisis Makrydimitris (78′ Keynes Nouck Bong), Achileas Sarakatsanos, Dimitris Skliopidis, Sofyane Cherfa, Giannis Christou, Marama Vahirua (66′ Nikos Katharios), Dimitris Papadopoulos, Mladen Kašćelan, Christos Tzanis (48′ Christos Mingas)

Olympiakos
Roy Carroll, Kostas Manolas (46′ Dimitris Siovas), Leandro Greco, Giannis Maniatis, Ljubomir Fejsa (73′ Francois Modesto), Kostas Mitroglou, Babis Lykogiannis, Paulo Machado, David Fuster (65′ Giannis Fetfatzidis), Avraam Papadopoulos, Tasos Papazoglou

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4085 dni!