U-17: W finale zagrają liderzy!

W sobotę rozegrano mecze półfinałowe greckiej młodej ekstraklasy U-17. Awans do finału uzyskały dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego.

W pierwszym półfinałowym meczu rywalizacji o medale Olympiakos Pireus rozbił Skodę Xanthi 4:0. W pierwszej połowie Olympiakos miał przewagę, ale prócz sytuacji z 18. minuty, kiedy to w słupek trafił Nikos Vergos, klarownej okazji na gola nie miał. Dopiero druga część przyniosła wyczekiwane gole. Bohaterem młodzieżowców z Pireusu okazał się Vergos, który trzykrotnie pokonał bramkarza Skody Emmanouila Demenikosa. W 49. minucie napastnik Olympiakosu wykorzystał błąd bramkarza i głową trafił do siatki. W 56. minucie podwyższył an 2:0 strzałem z kilku metrów, a w 71. minucie uderzeniem z rzutu karnego ustalił wynik. Te dwie ostatnie bramki przedzielił jeszcze swoim fantastycznym trafieniem z dystansu Georgios Kanavetas.

W drugim półfinałowym spotkaniu PAOK Saloniki wygrał 2:1 z Panathinaikosem Ateny. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się pierwsza minuta walki, bowiem tuż po pierwszym gwizdku (dokładnie 30 sekund po nim) nieprzygotowaną na taką ewentualność obronę PAO wymanewrował Efthimios Koulouris i zdobył gola. Podopieczni Evangelosa Samiosa starali się wyrównać straty, jednak nie była to łatwa sprawa przy tak dobrze dysponowanym w każdej formacji PAOK-iem. Młodzież z Saloniki w 74. minucie, za sprawą bramki Konstantinosa Kostasa podwyższyła swoje prowadzenie i była już praktycznie pewna gry w finale. W 78. minucie gola kontaktowego dla Panathinaikosu strzelił z rzutu karnego Paschalis Staikos, ale kolejnych bramek już nie było..

Mecz finałowy rozegrany będzie w poniedziałek o godzinie 18:00.

OLYMPIAKOS PIREUS – Skoda Xanthi 4:0 (0:0)
1:0 Nikos Vergos 49′
2:0 Nikos Vergos 56′
3:0 Georgios Kanavetas 63′
4:0 Nikos Vergos 71′(k)

PAOK SALONIKI – Panathinaikos Ateny 2:1 (1:0)
1:0 Efthimios Koulouris 1′
2:0 Konstantinos Kostas 74′
2:1 Paschalis Staikos 78′(k)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!