Play-off: Asteras – PAOK 1:2

Asteras Tripolis przegrał u siebie w meczu 3. kolejki play-off Super League z PAOK-iem Saloniki 1:2.

Początek meczu to twarda walka z obu stron, a co za tym idzie mało sytuacji podbramkowych. W 23. minucie pierwsze poważniejsze zagrożenie stworzył PAOK. Ergys Kaçe zagrał doskonałą piłkę do wbiegającego w pole karne Zvonimira Vukicia, ale ten próbując przerzucić piłkę obok golkipera przestrzelił. W 28. minucie ładny strzał z ostrego kata oddał Dimitris Salpingidis, ale Márton Fülöp wybronił to uderzenie. W 43. minucie zza pola karnego uderzył Lino, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 49. minucie doskonale ustawiony przed bramką Salpi dostał piłkę od Vukicia, ale jego błyskawiczny strzał z pięciu metrów wybronił Fülöp. W 63. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Rayo, ale piłka przeszłą nad bramką. W 71. minucie Lino efektownie przedarł się przed pole karne i uderzył po ziemi, jednak Panagiotis Glykos pewnie zablokował futbolówkę. Chwilę później Sekou Oliseh ładnie zatańczył na lewej stronie pola karnego po czym odegrał piłkę do Vukicia, który jednak znów nie trafił w bramkę. W 77. minucie goście zadali Asterasowi bolesny cios. Bertrand Robert zagrał piłkę z lewej strony do Stefanosa Athanasiadisa, który dołożył tylko nogę przed bramką i zrobiło się 0:1. W 80. minucie było już praktycznie po zawodach. Piłkę z rzutu wolnego wstrzelił Lino, a w polu karnym głową trącił ją do siatki Kostas Katsouranis. W 89. minucie Gordon Schildenfeld za uderzenie rywala został wyrzucony z boisk, a ponieważ było to w polu karnym gospodarze dostali w prezencie „11”. Rzut karny na gola zamienił Emanuel Perrone.


[match id=2321] 0:1 Stefanos Athanasiadis 77′
0:2 Kostas Katsouranis 80′
1:2 Emanuel Perrone 90’+1′(k)

ż.k. Dimitris Kourbelis, Savvas Tsabouris – Costin Lazăr, Etto, Zvonimir Vukić, Stefanos Athanasiadis
cz.k. Gordon Schildenfeld 89′

Asteras
Márton Fülöp, Sebastián Setti (64′ Juan Pablo Caffa), Fernando Usero, Emanuel Perrone, Rayo, Savvas Tsabouris, Khalifa Sankaré, Dimitris Kourbelis, Pablo De Blasis (79′ Laszlo Lencse), Giannis Kontoes, Christos Kalantzis (46′ Ximo Navarro)

PAOK
Panagiotis Glykos, Zvonimir Vukić (74′ Giorgos Georgiadis), Bertrand Robert, Gordon Schildenfeld, Dimitris Salpingidis (66′ Stefanos Athanasiadis), Lino, Costin Lazăr, Ergys Kaçe, Kostas Katsouranis, Sekou Oliseh (85′ Liam Lawrence), Etto

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4074 dni!