eMŚ: Przed meczem Litwa – Grecja

W piątkowy wieczór reprezentacja Grecji rozegra mecz z Litwą w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.

Po marcowej porażce z Bośnią i Hercegowiną (1:3) drużyna prowadzona przez Fernando Santosa ma dużo mniejsza szanse na wygranie grupy i bezpośredni awans do Mistrzostw Świata, ale takowe jeszcze są, a terminarz bardzo sprzyja Grekom, więc nie powinno być problemów z motywacją kadrowiczów. Zresztą grecka kadra przyzwyczaiła swoich kibiców do tego, że trzyma się swojego celu i stara się go wykonywać bez względu na osiągane w tej drodze wyniki.

Pojedynek z Litwą tylko z pozoru wydaje się być prostą przeprawą. W pierwszym spotkaniu na inauguracje domowych meczów w eliminacjach do Mundialu Grecja wygrała 2:0, ale nie był to spacerek, co podkreślił wyraźnie Santos – „Litwa jest bardzo dobrze zorganizowaną drużyną, czego doświadczyliśmy w pierwszym meczu.

W rewanżu na litewskiej ziemi może być zdecydowanie trudniej, bowiem spotkanie rozgrywane będzie na sztucznej murawie, co nie wszystkim odpowiada. – „Nie gra się dobrze na sztucznej murawie, ale już wcześniej rozgrywaliśmy mecze na takiej nawierzchni i wierzę, że grając i na takiej murawie, determinacją i wysiłkiem osiągniemy nasz cel.” – powiedział przed wylotem doświadczony Kostas Katsouranis. Selekcjoner też obawia się nieco nawierzchni na której rozgrywany będzie mecz – „Na pewno jest to jakiś problem. Przeprowadzimy trening i zobaczymy jak wygląda sytuacja.

Santos zdradził, że drużyna zagra prawdopodobnie ustawieniem 4-3-3, ale na pytanie o pierwszą „11” dość enigmatycznie odpowiedział – „Mam dostępnych 21 piłkarzy i rozważymy jak ich ustawić.” Na ostatnim treningu przed wylotem do Wilna selekcjoner skupił się przede wszystkim na taktyce oraz na szybkim rozgrywaniu piłki.

Na szczęście wszyscy kadrowicze są zdrowi i choć zmęczenie sezonem jest spore nie zamierzają stracić punktów w tym wyjazdowym meczu.

Przypuszczalna „11”: Orestis Karnezis – José Holebas, Kostas Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Loukas Vyntra – Panagiotis Kone, Giannis Maniatis, Giorgos Karagounis – Dimitris Salpingidis, Theofanis Gekas, Georgios Samaras

7 czerwca 2013 – 20:45 – LFF – Wilno
sędzia główny: Olegário Benquerença (Portugalia)


GRECJA – Rankingu FIFA: 16. miejsce

Rok Powstania: 1926

Sukcesy
Mistrzostwo Europy (1): 2004

Kadra (Fernando Santos)
Orestis Karnezis, Michalis Sifakis, José Holebas, Kostas Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Vasilis Torosidis, Giorgos Tzavelas, Loukas Vyntra, Kostas Fortounis, Giorgos Karagounis, Kostas Katsouranis, Panagiotis Kone, Giannis Maniatis, Sotiris Ninis, Panagiotis Tachtsidis, Alexandros Tziolis, Lazaros Christodoulopoulos, Theofanis Gekas, Kostas Mitroglou, Dimitris Salpingidis, Georgios Samaras

Mecze w 2013 roku
vs Szwajcaria 0:0
vs Bośnia i Hercegowina 1:3

Mecze w eMŚ 2014
vs Łotwa 2:1
vs Litwa 2:0
vs Bośnia i Hercegowina 0:0
vs Słowacja 1:0
vs Bośnia i Hercegowina 1:3

LITWA – Rankingu FIFA: 105. miejsce

Rok Powstania: 1922

Sukcesy
brak

Kadra (Csaba László)
Paulius Grybauskas, Emilijus Zubas, Armantas Vitkauskas, Marius Stankevičius, Arūnas Klimavičius, Tadas Kijanskas, Valdemar Borovskij, Tomas Mikuckis, Vaidas Šilėnas, Mantas Fridrika, Saulius Mikoliūnas, Deividas Česnauskis, Edgaras Česnauskis, Mindaugas Kalonas, Kęstutis Ivaškevičius, Mindaugas Panka, Vytautas Lukša, Fiodor Černyc, Mantas Kukly, Andrius Bartkus, Artūras Žulpa, Deivydas Matulevičius, Tadas Eliošius, Evaldas Razulis

Mecze w 2013 roku
vs Słowacja 1:1

Mecze w eMŚ 2014
vs Słowacja 1:1
vs Grecja 0:2
vs Liechtenstein 2:0
vs Bośnia i Hercegowina 0:3
vs Słowacja 1:1


KONFRONTACJA GRECKO – LITEWSKA
[ws_table id=”86″]

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!