MŚ U-20: Po meczu z Meksykiem!

Inauguracyjna i zarazem historyczna wygrana Greków z Meksykiem w Mistrzostwach Świata to wydarzenie weekendu w Helladzie. Poniżej prezentujemy wypowiedzi bohaterów tego wydarzenia..

Kostas Tsanas – „To ważne zwycięstwo. Jednak nie jest niczym więcej jak tylko małym krokiem naszej drużyny. Po prostu zrobiliśmy co trzeba w tym pierwszym meczu z bardzo silnym rywalem i jednym z faworytów turnieju. Musimy teraz skupić się i zejść szybko na ziemię, aby działać konsekwentnie z takim samym zapałem jaki pokazaliśmy w tym pierwszym meczu, bo następny nasz rywal jest również bardzo trudny. Muszą pogratulować chłopakom, za ich grę i walkę oraz wykonanie planu. W tym wieku, zwłaszcza dla nas nowicjuszy w takich imprezach nie jest łatwo pokazać spokój, opanowanie i spójność w całym spotkaniu. Pozostały jeszcze dwa kroki do osiągnięcia celu, którym jest awans do fazy pucharowej.

Andreas Bouchalakis – „Uważam, że zagraliśmy dobry mecz z jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Nie baliśmy się tego meczu, ponieważ wierzyliśmy w nasz zespół i jego potencjał. Nasza gra i zwycięstwo udowadnia raz jeszcze, że jesteśmy wśród najlepszych drużyn Europy i zasługujemy na to, by walczyć w Mistrzostwach Świata.

Dimitris Kolovos – „Jestem zadowolony ze zwycięstwa drużyny, ale i samego siebie jako strzelca zwycięskiej bramki. Jednak liczy się przede wszystkim zespół, a ten mecz dowiódł, że jesteśmy drużyną. To spotkanie to już przeszłość, a jutro rozpoczynamy przygotowania do wtorkowego meczu z Mali.

Dimitris Kourbelis – „Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w Mundialu i to z takim rywalem. Oddaliśmy nasze serca i duszę w tym trudnym meczu, by godnie reprezentować nasz kraj i udowodnić sobie, że jesteśmy dobrymi zawodnikami i tworzymy mocną drużynę. Jednak aby zakończyć pierwszą rundę sukcesem musimy wygrać następny mecz z Mali, bo to zapewni nam matematyczny awans do „16”, co jest naszym głównym celem.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!