Pantos zakończył karierę!

Tasos Pantos w sobotę oficjalnie potwierdził zakończenie kariery.

Na zorganizowanej konferencji prasowej Pantos powiedział, że czas zawiesić buty na kołku i w dłuższym oświadczeniu podziękował wszystkim, których spotkał na piłkarskiej drodze, zwłaszcza kolegom zarówno z PAS Giannina jaki poprzednich drużyn w których grał.

Pantos swoją profesjonalną karierę rozpoczął dość późno, bo w wieku 23 lat. Jednak jego sportowy profesjonalizm jak i charakter pozwolił mu grać na dobrym poziomie blisko 15 lat. Przez ten czas był piłkarzem tylko trzech klubów, co tylko potwierdza, że nie łatwo było się z nim pożegnać.

Zaczynał Proodeftiki Neolaia, w którego barwach walczył zarówno w Alpha Ethniki jak i Beta Ethniki. Razem w drużynie z Koridallos rozegrał 95 ligowych meczów i strzelił 6 bramek. Po pięciu sezonach przeniósł się do lokalnego rywala i najbardziej utytułowanej drużyny Grecji Olympiakosu. W „Thrylos” Pantos grał kolejne siedem sezonów, co przełożyło się na 131 ligowych meczów. W wieku 34 lat przeniósł się do ówcześnie drugoligowego PAS Giannina, gdzie grał z dużym powodzeniem do końca sezonu 2012/2013. W „Ajaksie Epiru” doświadczony defensor rozegrał 81 ligowych meczów.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!