MŚ U-20: Przed meczem Grecja – Uzbekistan

We wtorek młodzieżowa reprezentacja Grecji stanie przed szansą awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Świata U-20. Rywalem Greków w 1/8 finału będzie nieobliczalny Uzbekistan.

Selekcjoner Kostas Tsanas pojawił się na konferencji prasowej w świetnym nastroju, bowiem w kadrze nie ma problemów i będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Sam zapewnił, że drużyna gotowa jest do walki z azjatyckim rywalem. – „Zespół jest gotowy do meczu z Uzbekistanem. Ten mecz jest dla nas ważny, a zwycięstwo będzie wielkim krokiem dla greckiego futbolu.

Nie bez znaczenia jest tez miejsce rozgrywania meczu, gdyż „Kamil Ocak” to już dobrze znany Grekom obiekt, na którym jak sami kadrowicze zapewnili gra im się już bardzo pewnie.

Giannis Gianniotas zapytany o ten pojedynek powiedział – „Nie ma nic do ukrycia w piłce nożnej. Jeśli będziemy postępować zgodnie z instrukcjami trenerów i będziemy zdyscyplinowani to powinno być dobrze. Uzbekistan to dobra drużyna, bo tak jak my awansowała do najlepszej 16 turnieju, a to o czymś świadczy.

Uzbekistan po tej ostatniej klęsce z Urugwajem (0:4) ma pewnie kłopot z motywacją, zwłaszcza że z powodu kontuzji nie zagra w meczu z Grecją jeden z lepszych zawodników – Jamshid Iskanderov. Mimo to piłkarze tej drużyny zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko..

Przypuszczalna „11”: Stefanos Kapino – Dimitris Konstantinidis, Kostas Stafylidis, Mavroudis Bougaidis, Kostas Triantafyllopoulos – Andreas Bouchalakis, Panagiotis Ballas, Dimitris Kolovos, Dimitris Kourbelis – Giannis Gianniotas, Dimitris Diamantakos

2 lipca 2013 – 17:00 – Kamil Ocak – Gaziantep
sędzia główny: Noumandiez Doué (WKS)


GRECJA

Sukcesy
Wicemistrzostwo Europy (2): 2007, 2012

Kadra (Kostas Tsanas)
Stefanos Kapino, Nikos Marinakis, Kostas Stafylidis, Mavroudis Bougaidis, Kostas Triantafyllopoulos, Panagiotis Ballas, Dimitris Pelkas, Spyros Fourlanos, Dimitris Diamantakos, Dimitris Kolovos, Giannis Gianniotas, Sokratis Dioudis, Nikos Giannakopoulos, Babis Lykogiannis, Dimitris Kourbelis, Dimitris Konstantinidis, Anastasios Bakasetas, Andreas Bouchalakis, Antonios Ranos, Alexandros Kouros, Dimitris Goutas

Droga do Mistrzostw Świata
vs Andora 10:0
vs Armenia 2:1
vs Słowacja 1:1
vs Turcja 3:0
vs Cypr 3:0
vs Dania 2:0
vs Hiszpania 1:2
vs Estonia 4:1
vs Portugalia 3:2
vs Anglia 2:1
vs Hiszpania 0:1

Mecze w 2013 roku
vs Estonia 1:1
vs Serbia 0:0
vs Francja 1:3

Mecze na Mundialu
vs Meksyk 2:1
vs Mali 0:0
vs Paragwaj 1:1


UZBEKISTAN

Sukcesy
Wicemistrz Azji (1): 2008

Kadra (Akhmadjan Musaev)
Asilbek Amanov, Tohirjon Shamshitdinov, Sardor Rakhmanov, Boburbek Yuldashov, Maksimilian Fomin, Abbosbek Makhstaliev, Vladimir Kozak, Diyorjon Turapov, Jaloliddin Masharipov, Jamshid Iskanderov, Abdul Aziz Yusupov, Akmal Tursunbaev, Kamranbey Kapadze, Nodir Sanakulov, Jasurbek Khakimov, Azamat Abdullaev, Igor Sergeev, Sardor Sabirkhodjaev, Zabikhillo Urinboev, Mukhsinjon Ubaydullaev, Bakhodir Mirsoatov

Droga do Mistrzostw Świata
vs Wietnam 4:0
vs Jordania 2:2
vs Korea Północna 2:0
vs Syria 2:2
vs Korea Południowa 1:3

Pozostałe mecze w 2013 roku
vs Kirgistan 2:2
vs Rosja 0:2
vs Kazachstan 2:3
vs Tadżykistan 2:0
vs Turcja 2:5
vs Portugalia 2:0 1:1
vs Chile 2:2
vs Hiszpania 2:3

Mecze na Mundialu
vs Nowa Zelandia 3:0
vs Chorwacja 1:1
vs Urugwaj 0:4

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4008 dni!