eLE: Rapid – Asteras 3:1

Asteras Tripolis przegrał wyjazdowy pojedynek III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z Rapidem Wiedeń 1:3 i odpadł z europejskich pucharów.

Rapid wszedł w spotkanie bardziej energetycznie od Asterasu, który spokojnie patrzył co robi rywal i starał się go zaskoczyć. Niestety obie drużyny długo szukały klarownej sytuacji do zdobycia gola. Pierwsza z nich przyniosła od razu gola. W 25. minucie Thanos Petsos rozpoczął akcję zagrywając piłkę na prawe skrzydło do Marcela Sabitzera, ten odegrał ją w pole karne do Terrence Boyda, który jednak nie utrzymał futbolówki przy sobie i oddał ją Petsosowi, który nie miał kłopotu z pokonaniem Giorgosa Bantisa. W 34. minucie z dystansu strzelił Steffen Hofmann, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 37. minucie ładnie głową uderzył w róg bramki Ximo Navarro, ale minimalnie przestrzelił. Chwilę później podobną okazję miał Fernando Usero, ale również uderzył głową nad bramką. W 41. minucie Christopher Trimmel strzelił w długi róg, jednak piłka wyszła centymetry obok okienka bramki Asterasu. W doliczonym czasie gry świetny strzał zza pola karnego oddał Sabitzer, ale piłka trafiła w słupek.

W 54. minucie gospodarze rozbili obronę Arkadyjczyków, ale doskonałej pozycji nie wykorzystał Boyd, który uderzył wysoko nad bramką. W 57. minucie Asteras zdołał wyrównać, co było efektem fatalnego błędu defensora gospodarzy i zimnej krwi Sebastiána Grazziniego, który perfekcyjnie wykorzystał taką okazję. W 62. minucie lepiej radzący sobie na murawie piłkarze Rapidu znów prowadzili. Piłka po serii podań trafiła do Louis Schaub, który był tam gdzie być powinien i z 10 metrów zmieścił piłkę w siatce. W 75. minucie Boyd uderzył z blisko 25. metrów, ale piłkę pewnie chwycił Bantis. W 85. minucie Schaub przyjął piłkę w polu karnym i uderzył z kilkunastu metrów, piłka po rykoszecie zupełnie zmyliła Bantisa i Rapid był już pewny awansu.


RAPID WIEDEŃ – ASTERAS TRIPOLIS 3:1 (1:0)
0:1 Thanos Petsos 25′
1:1 Sebastián Grazzini 57′
2:1 Louis Schaub 62′
3:1 Louis Schaub 85′

ż.k. Steffen Hofmann, Terrence Boyd, Christopher Trimmel, Thomas Schrammel

Rapid
Jan Novota, Brian Behrendt, Thomas Schrammel, Mario Sonnleitner, Thanos Petsos, Steffen Hofmann (80′ Lukas Grozurek), Branko Bošković, Terrence Boyd, Marcel Sabitzer (61′ Louis Schaub), Christopher Trimmel, Guido Burgstaller (89′ Mario Pavelić)

Asteras
Giorgos Bantis, Savvas Tsabouris, Ximo Navarro (70′ Tasos Bakasetas), Dorin Goian, Christos Pipinis, Fernando Usero, Giorgos Zisopoulos (46′ Sebastián Grazzini), Juan Pablo Caffa, Dimitris Kourbelis, Pablo De Blasis, Jeronimo Barrales (69′ Juanma)

1 opinia na “eLE: Rapid – Asteras 3:1

Asteras nie wiem co dzisiaj grał, połowa ich zagrań była nie celna, nie potrafili wymienić ze sobą kilka podań tylko zaraz tracili piłkę, nie grali tak dobrze jak w poprzednim meczu. Sami są sobie winni bo pierwszy mecz mogli wygrać a w tym zagrać odrobinę lepiej, bo obrona czasami nawet nie istniała. Może za rok pokażą sie z lepszej strony jak i reszta Greckich klubów

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!