FIFpro ostrzega przed Grecją!

Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) ostrzega wszystkich piłkarzy, żeby unikali klubów greckich, cypryjskich oraz tureckich.

FIFPro tłumaczy tą wypowiedź tym, że w tych krajach kluby nie dotrzymują obietnic zawartych w kontraktach graczy.

„Kluby robią wszystko, by sprowadzić dobrych graczy – oferują im ogromne pieniądze ze świetnymi bonusami kontraktowymi, a później niestety nie jest to przestrzegane.” – można przeczytać w oświadczeniu FIFPro.

Kiedy poszkodowany przez kluby zwraca się o pomoc do FIFPro, często okazuje się, że i tak nie doczeka się zaległych pieniędzy, bo pracodawca bankrutuje.

Czyżby to ostrzeżenie przed grecką piłką?

2 opinie na “FIFpro ostrzega przed Grecją!

I odwrotnie…Ja zaś ostrzegam greckie kluby przed tą organizacją,która złożona jest z grupy kolesiów (piłkarzy i menadżerów) gotowych wypychać swoich ziomków z ekipy zrzeszonej ,skłonnych wydoić nie jeden klub oferując usługi super grajków z różnych stron świata z poprawionymi fotoshopem uśmiechniętymi buźkami i spreparowanym polepszonymi Cv z ”niewyraźnymi”datami urodzeń..Ostrzegam przed kopiącymi się w czoło grajkami greckie kluby,by nie dały się nabierać na ”wysyp” zagranicznych talentów z których co drugi miał przygodę w juniorskich szkółkach Realu lub Barcelony..Ostrzegam greckie kluby przed reprezentantami krajów w których kontynuowane są rodzinne tradycje i Cv przechodzi z dziadka na ojca i z ojca na syna wraz z całym dorobkiem piłkarskiej kariery,co i tak stanie się nie do udowodnienia przy dostawie całego wagonu ”talentów”.Ostrezgam…ostrzegam…ostrzegam… 😀
Ps.Tak na serio to śmieszna ta wypowiedź organizacji,bo wymieniając te kraje zapomniano że nie rzadko i w innych krajach ,nie odczuwających tak skutków kryzysu dochodzi do wymienionych przez nich bankructw i nie płacenia piłkarzom.Gwoli ścisłości to nawet w ”ropodajnych” klubach dochodzi do krętactw..i chyba nie muszę przypominać sytuacji z Mantziosem który wybierał się do Atromitosu z nie biednego i niby poważnego stabilnego FK Baku..Jak nie potrafili się z nim rozliczyć to znów karty nie umieli wysłać..
Oczywiście dobrze że jest organizacja dbająca o dobro piłkarzy,nie wiem tylko czy akurat ta wywiązuje się ze swojej roli.. 😉

W Grecji oczywiście ten problem jest i jest on poważny (wielu zawodników już zapomnianych w Grecji ciągle walczy o swoje pieniądze), ale większość tych średnich i mniejszych europejskich lig ma takie problemy. Niestety na dziś liga grecka jest w czołówce tych lig i muszę się z tym zgodzić..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4084 dni!