LM: Olympiakos poznał grupowych rywali!

W czwartek w Monako odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Swoich trzech grupowych rywali poznał też mistrz Grecji – Olympiakos Pireus.

Drużyna prowadzona przez Michela już we wrześniu rozpocznie rywalizację w tych elitarnych rozgrywkach, a o awans z grupy walczyć będzie z portugalską Benficą Lizbona, francuskim Paris Saint-Germain i belgijskim Anderlechtem Bruksela.

3 opinie na “LM: Olympiakos poznał grupowych rywali!

Łatwo nie bedzie ale może uda im sie zając 2 miejsce i wyjść z grupy. Mimo że ich nie lubie to chciał bym żeby zagrali jak najlepiej i pokazali sie w europie.

A ja widzę pewne szanse na zajęcie 2. miejsca w grupie. Czekam z niecierpliwością na mecze z PSG! Pojedynki francusko-greckie to jest to!

Jeśli Benfica, która ostatnio się posypała (przegrała nawet z katastrofalnie spisującym się Sao Paulo FC, a Sampa w ostatnich dwóch miesiącach wygrała tylko dwa meczu we wszystkich rozgrywkach) nie wróci do formy to jest duża szansa na drugie miejsce w grupie. PSG zdecydowanym faworytem tej grupy natomiast Anderlecht Bruksela może napsuć rywalom krwi, ale wątpię aby nie zajęli ostatniego miejsca. Grecy będąc w normalnych warunkach mają to do siebie, że pokonują słabsze od siebie ekipy, ale z mocniejszymi wygrać potrafią tylko kiedy ci wystawią do gry rezerwowy skład (tak jak to było z Arsenalem w 2009 i w poprzednich dwóch edycjach, czyli na wyjeździe pomimo nawiązania rywalizacji porażka, a w ostatniej kolejce u siebie wygrana, ale tylko dlatego, że Kanonierzy byli pewni awansu i pofolgowali sobie to spotkanie). Z PSG raczej nie ugrają zbyt wielu punktów, ale Benfikę w obecnej dyspozycji spokojnie by przeszli. Do tego jest doświadczony w europejskich pucharach Saviola, który doda animuszu w ataku ekipie z Karaiskakis. Olympiakos w 1/8 LM, a PAOK w 1/16 LE to byłoby spełnienie marzeń, ale całkiem opcjonalne.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4013 dni!