Apollon – AELK 1:3

Apollon Smyrnis przegrał w meczu 4. kolejki Super League z AEL Kallonis 1:3.

Tempo pierwszych kilkunastu minut było imponujące, ale brakowało klarownych sytuacji na zdobycie gola. W 8. minucie z kilkunastu metrów uderzył Did’dy Guela, ale Siderakis zdołał odbić piłkę. W 19. minucie Antonis Petropoulos zatańczył w polu karnym, ale jego strzał nie zagroził bramce gości. W 27. minucie krzyżowe podanie Athanasiosa Panteliadisa wykończył głową Petropoulos, ale futbolówka wylądowała w ramionach Giannisa Siderakisa. W 40. minucie podanie z lewej strony Vlasisa Kazakisa wykończył strzałem Giorgos Manousos, ale Alexandros Tzorvas nie dał się pokonać.

W 49. minucie Leozinho dograł piłkę z rzutu rożnego, akcje wykończył Kazakis, ale nie trafił w bramkę. Dwie minuty później po drugiej stronie boiska Guela dośrodkował futbolówkę z kornera, ta trafiła do Hegona, którego strzał zablokowali wspólnie Siderakis i jeden z defensorów. W 53. minucie AELK zdobył gola. Leozinho doskonale obsłużył podaniem Jakuba Podaný’ego, a ten odegrał ją do Manousosa, który pokonał Tzorvasa. W 59. minucie Petropoulos strzelił gola wyrównującego, ale sędzia wskazał pozycję spaloną napastnika i trafieni zostało anulowane. W 62. minucie Juanlu uderzył zza pola karnego, jednak efektownie wybronił ten strzał Tzorvas. W 66. minucie Leandro uderzył z rzutu wolnego, a piłka wpadła do siatki. W 68. minucie Guela kolejny raz zagrał dobra piłkę z rzutu rożnego, ale strzał głową Hegona wybronił Siderakis. W 76. minucie AELK praktycznie przypieczętował swój trium trzecim golem, którego zdobył Marcelo Goianira. W 89. minucie „11” sprokurował jeszcze Charalabos Siligardakis, a na gola zamienił ją Petropoulos. To było jednak za mało..


APOLLON SMYRNIS – AEL KALLONIS 1:3 (0:0)
0:1 Giorgos Manousos 53′
0:2 Leandro 66′
0:3 Marcelo Goianira 76′
1:3 Antonis Petropoulos 90′(k)

ż.k. Athanasios Panteliadis, Leonidas Argyropoulos, Leandro Alvarez – Giorgos Manousos, Anestis Anastasiadis, Charalabos Siligardakis

Apollon
Alexandros Tzorvas, Giorgos Delizisis, Panagiotis Korbos (56′ Paolo Farinola), Athanasios Panteliadis, Antonis Petropoulos, Leandro Alvarez, Hegon (78′ Ilias Tsiligiris), Did’dy Guela, Leonidas Argyropoulos, Grigoris Papazacharias, Jan Blažek (40′ Christos Mingas)

AELK
Giannis Siderakis, Leandro, Giorgos Manousos, Leozinho (81′ Emanuel Perrone), Giorgos Chorianopoulos, Anestis Anastasiadis, Marcelo Goianira (78′ Charalabos Siligardakis), Hugo Faria, Jakub Podaný, Juanlu, Vlasis Kazakis (71′ Danijel Gasić)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!