PAOK – Platanias 1:0

PAOK Saloniki pokonał w niedzielnym meczu 5. kolejki Super League AO Platanias 1:0.

W pierwszej odsłonie niewiele się działo. Gospodarzy najwidoczniej wymęczył mecz z Szachtiorem Karagnda, bo nie potrafili stworzyć konkretnej ofensywnej akcji, zaś Platanias doskonale zorganizował się w defensywie i szukał okazji z kontrataku. Jedną z takich akcji wykończył strzałem w 31. minucie Thomas Nazlidis, ale piłka wpadła w dłonie Jacobo Sanza. Gospodarze odpowiedzieli próbą z 36. minuty Lucasa Pereza, który strzelił z rzutu wolnego, ale i ten strzał był łupem bramkarza.

Początek drugiej części również nie zwiastował wielkich emocji. Długo brakowało bramkowej sytuacji, ale w końcu kibice doczekali się gola. W 58. minucie Zvonimir Vukić efektownie zwiódł defensora gości i uderzył nie do obrony. W 62. minucie bliski wyrównania był Thomas Nazlidis, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek i wyszła poza boisko. W 65. minucie centrę Miroslava Stocha wykorzystał Stefanos Athanasiadis, ale jego „główkę” wybronił Antonis Giorgallidis. tryz minuty później w podobnej sytuacji goście mogli wyrównać. Dimitris Popović dograł piłkę na głowę Nazlidisa, ale ten przestrzelił.


PAOK SALONIKI – AO PLATANIAS 1:0 (0:0)
1:0 Zvonimir Vukić 58′

ż.k. Zvonimir Vukić, Costin Lazar, MIguel Vitor – David Torres, Angelos Zouboulakis

PAOK
Jacobo Sanz, Alexandros Tziolis, Lucas Pérez, Miroslav Stoch, Miguel Vítor, Lino (77′ Giannis Skondras), Costin Lazăr, Kostas Katsouranis, Stefanos Athanasiadis (73′ Tomas Necid), Stelios Kitsiou, Dimitris Salpingidis (46′ Zvonimi Vukić)

Platanias
Antonis Giorgallidis, Vasco Fernandes, David Torres, Thomas Nazlidis, Juan Aguilera, Fanouris Goundoulakis (64′ Nikola Beljić), Emídio Rafael, Toni Moral (64′ Dimitris Popović), Vasco Faísca, Angelos Zouboulakis, Abdul Aziz Tetteh (75’Fabian Stoller)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!