Panionios – Olympiakos 0:2

Olympiakos Pireus pokonał w sobotnim meczu 6. kolejki Super League Panionios GSS 2:0.

Olympiakos od pierwszych minut miał kontrolę nad spotkaniem, ale klarownej sytuacji długo nie udawało mu się wypracować. W 15. minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i serii podań pia trafiła do Dimitrisa Siovasa, który uderzył z kilku metrów, piłkę jednak przyblokował Kostas Panagiotoudis i ta wyszła obok bramki. W 21. minucie przed polem karnym piłkę przyjął na klatkę piersiową Joel Campbell i uderzył z pierwszej piłki w stronę Nikosa Giannakopoulosa, ale futbolówka przeszła nad poprzeczką. W 27. minucie potężną bombę posłał z blisko 30 metrów Panagiotoudis, futbolówka jednak przeszła tuż obok bramki. W 35. minucie do piłki zagranej w pole karne przez Javiera Saviolę wyszedł Michael Olaitan, minął golkipera i z ostrego kąta uderzył w długi róg, ale trafił w słupek. W 38. minucie Jose Holebas posłał w „16” dokładną piłkę do Giannisa Maniatisa, który jednak uderzył głową tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry Saviola uderzył z kilku metrów po ziemi, ale Giannakopoulos zdołał wybić piłkę poza światło bramki.

Od pierwszej minuty drugiej odsłony Olympiakos mocno naciskał gospodarzy. W 58. minucie piłkę po strzale Olaitana z trudem wybił golkiper Panioniosu. W 61. minucie przeważający goście objęli prowadzenie. Saviola zagrał doskonałą piłkę w pole karne do Vladimira Weissa, który z dużym spokojem uderzył obok interweniującego Giannakopoulosa. W 75. minucie mistrz Grecji podwyższył swoje prowadzenie. W polu karnym uwagę defensorów ściągnął na siebie Olaitan, który z linii kończącej boisko odegrał piłkę do Savioli, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. W 89. minucie ładnie uderzył z rzutu wolnego Alejandro Dominguez, ale piłka wyszła metr od bramki. W doliczonym czasie gry strzał z dystansu po ziemi Maniatisa wybronił z trudem Giannakopoulos. Sekundy przed końcem piłkę uderzoną z „wolnego” przez Weissa efektownie sparował golkiper gospodarzy.


PANIONIOS GSS – OLYMPIAKOS PIREUS 2:0 (0:0)
0:1 Vladimir Weiss 61′
0:2 Javier Saviola 75′

ż.k. Nikos Kaltsas, Christos Aravidis, Apostolos Giannou, Alexandros Kouros, Kostas Panagioyoudis, Markos Dounis, Andreas Lasnik

Panionios
Nikos Giannakopoulos, Amiris Kurdi, Alexandros Kouros, Vasilis Labropoulos, Tasos Avlonitis, Markos Dounis, Christos Aravidis, Nikos Kaltsas, Kostas Panagiotoudis (80′ Claudio Rivero), Apostolos Giannou (69′ Leonidas Kampantais), Kostas Mendrinos (61′ Andreas Lasnik)

Olympiakos
Roberto, Giannis Maniatis, Javier Saviola (78′ Alejandro Dominguez), Andreas Samaris, José Holebas, Dimitris Siovas, Kostas Manolas, Joel Campbell (58′ Marko Šćepović), Leandro Salino (73′ Delvin N’Dinga), Vladimir Weiss, Michael Olaitan

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4078 dni!