LE: PAOK – Maccabi 3:2

liga_europejskaPAOK Saloniki po niezwykle emocjonującym i szybkim meczu pokonał w 3. kolejce Ligi Europejskiej Maccabi Hajfa 3:2.

Początek meczu to twarda walka z obu stron, bez przewagi żadnej z ekip. W 11. minucie potężnie uderzył z dystansu pod poprzeczkę Miroslav Stoch, jednak Bojan Šaranov zdołał wybić piłkę ze światła bramki. W 13. minucie fatalny błąd popełnił Kostas Katsouranis, który jako ostatni obrońca dał sobie odebrać piłkę, a dokonał tego Dino Ndlovu, który sekundę później wpadł w pole karne i strzelił po ziemi w długi róg, tuż obok rąk Jacobo Sanza. W 21. minucie Stoch kolejny raz uderzył z dystansu, rotacyjna piłka zmusiła do podwójnego wysiłku bramkarza Maccabi. Chwilę później goście z Izraela podwyższyli swoją przewagę do dwóch goli. Tym razem piłkę przed polem karnym przyjął Eyal Golasa i nie naciskany przez nikogo precyzyjnym strzałem zupełnie zaskoczył golkipera. W 31. minucie Golasa przymierzył po ziemie w długi róg, futbolówką jednak prześlizgnęła się obok słupka. W 34. minucie do piłki wstrzelonej z kornera wyszedł na drugim słupku „Salpi„, ale mimo wielkiego poświęcenia minimalnie chybił. Minutę później Lino wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, a głową przelobował bramkarza Miguel Vitor. W 37. minucie Dimitris Salpingidis uderzył z ostrego kata, ale Šaranov wyszedł z bramki i zablokował ten strzał. W kolejnej akcji Stoch wpadł w pole karne, gdzie zablokował go Edin Cocalić, za co sędzia podyktował „11”. Słowak podszedł do piłki, ale golkiper wyczuł go, do odbitej piłki doszedł jeszcze Sotiris Ninis ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później Stoch dośrodkował z rzutu rożnego, a Ninis głową trafił do siatki Maccabi. W 43. minucie Cocalić w polu karnym zatrzymał piłkę ręką i PAOK zyskał szansę na prowadzenie. Do „11” znów podszedł Stoch i znów fantastycznie wyczuł go Šaranov.

W drugiej połowie nie było już takiego „show”, ale tempo meczu nie malało. W 51. minucie kolejny fantastyczny strzał oddał zza pola karnego Stoch, ale Šaranov również zachwycał w tym meczu swoją dyspozycją i efektownie sparował piłkę. W 53. minucie z szóstego metra uderzył Hen Ezra, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 59. minucie po ziemi uderzył Rayo, ale Jacobo nie miał większych problemów z wyłapaniem piłki. W 62. minucie Lino, po „akcji” z Salpingidisem uderzył z ostrego kąta, ale trafił w dłonie bramkarza. W 66. minucie PAOK zdobył trzecią bramkę. Z lewej strony długą piłkę zagrał Lino, a na drugim słupku uderzył ją Salpi, ta odbita od interweniującego bramkarza wpadła do siatki. Trzy minuty później Avihay Yadin strzelił po ziemie z pierwszej piłki, ale Jacobo pewnie przyblokował futbolówkę. W 73. minucie po długim rajdzie w pole karne wpadł Shimon Abuhazira, ale trafił w Jacobo. W 87. minucie golkiper PAOK-u z wielkim trudem wybronił „główkę” Shlomi Azulay’a.


PAOK SALONIKI – MACCABI HAJFA 3:2 (2:2)
0:1 Dino Ndlovu 13′
0:2 Eyal Golasa 21′
1:2 Miguel Vitor 35′
2:2 Sotiris Ninis 39′
3:2 Dimitris Salpingidis 66′

ż.k. Stelios Kitsiou – Edin Cocalić, Hen Ezra, Eyal Meshumar

PAOK
Jacobo Sanz, Miguel Vitor, Lino, Alexandros Tziolis, Miroslav Stoch (87′ Liam Lawrence), Costin Lazar, Kostas Katsouranis, Stelios Kitsiou, Sotiris Ninis (60′ Lucas Perez), Dimitris Salpingidis (78′ Zvonimir Vukić), Stefanos Athanasiou

Maccabi
Bojan Šaranov, Taleb Twatha, Eyal Meshumar (73′ Shlomi Azulay), Andriy Pylyavskyi, Gustavo Boccoli, Hen Ezra, Rayo, Eyal Golasa, Edin Cocalić, Avihay Yadin (69′ Yaniv Katan), Dino Ndlovu (46′ Shimon Abuhazira)

2 opinie na “LE: PAOK – Maccabi 3:2

Stoch na długo zapadnie tym meczem w pamięć kibicom w Salonikach. Dobrze dla niego, że 3 pkt. zostały w Grecji bo w przeciwnym razie byłby jutro na okładkach (i tak nie wykluczone, że tak będzie – sprawdzę to oczywiście!)

Stoch jak dla mnie najlepszy na boisku, mimo tych dwóch karnych. Takiego człowieka było potrzeba tej drużynie..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!