eME U-21: Przed meczem Polska – Grecja

me_u-21We wtorek młodzieżowa reprezentacja Grecji zagra z Polską w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21.

Greccy młodzieżowcy w piątkowym meczu ze Szwecją zdominowali rywala i rozbili go 5:1, co zdecydowanie potwierdziło, że drużyna Kostasa Tsanasa nie zamierza rezygnować z pierwszego miejsca w grupie. Mecz z Polską na jej terenie to prawdopodobnie najtrudniejszy sprawdzian dla Greków, którzy jeśli wywiozą z Krakowa punkty będą mogli z optymizmem czekać na przyszłoroczne mecze.

Jeszcze przed wylotem do Polski podstawowy defensor kadry i PAOK-u Saloniki Stelios Kitsiou powiedział – „Najważniejsze jest to, że wszyscy są zdrowi. Co więcej nasze nastawienie po wielkim zwycięstwie nad Szwecją jest bardzo dobre. Będziemy walczyć o dobry dla nas wynik, by cały czas utrzymywać czołowe miejsce w tabeli. Wiem, że gospodarze, którzy mają bardzo dobry zespół od pierwszej minuty będą chcieli nas zepchnąć do defensywy. Mam jednak zaufanie do naszych umiejętności i wiem, że potrafimy walczyć w trudnych sytuacjach.

Ostatnie dwa towarzyskie pojedynki z Polską, zakończyły się dla Grecji zwycięstwami (2:0 i 2:1). Oczywiście to były całkiem inne drużyny, jednak w pewnym sensie pokazuje to różnice dzielące sposoby szkolenia młodzieży w obu krajach.

Przypuszczalna „11”: Sokratis Dioudis – Stelios Kitsiou, Mavroudis Bougaidis, Giannis Potouridis, Kostas Triantafyllopoulos – Giannis Gianniotas, Tasos Lagos, Alexandros Kouros, Charis Mavrias, Andreas Bouchalakis – Dimitris Diamantakos

19 listopada 2013 – 17:30 – im Marszałka Piłsudskiego – Kraków
sędzia główny: Witalij Meszkow (Rosja)


GRECJA

Sukcesy
Wicemistrz Europy (2): 1988, 1998

Kadra (Kostas Tsanas)
Nikos Giannakopoulos, Sokratis Dioudis, Stelios Kitsiou, Alexandros Kouros, Dimitris Goutas, Mavroudis Bougaidis, Giannis Potouridis, Spyros Risvanis, Kostas Triantafyllopoulos, Dimitris Kourbelis, Tasos Lagos, Andreas Bouchalakis, Apostolos Vellios, Giannis Gianniotas, Dimitris Diamantakos, Nikos Karelis, Dimitris Kolovos, Charis Mavrias

Mecze w 2013 roku
vs Szkocja 1:1
vs Ukraina 0:4
vs Malta 5:0
vs Turcja 0:1
vs Malta 4:0
vs Szwecja 5:1


POLSKA

Sukcesy
brak

Kadra (Marcin Dorna)
Tomasz Ptak, Jakub Szumski, Bartosz Bereszyński, Daniel Dziwniel, Wojciech Golla, Rafał Janicki, Mateusz Lewandowski, Seweryn Michalski, Adam Pazio, Michał Chrapek, Damian Dąbrowski, Dominik Furman, Karol Linetty, Bartłomiej Pawłowski, Rafał Wolski, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Piotr Parzyszek, Kacper Przybyłko

Mecze w 2013 roku
vs Litwa 3:0
vs Łotwa 4:1
vs Malta 2:0
vs Norwegia 2:4
vs Turcja 3:1
vs Szwecja 1:3
vs Portugalia 1:6
vs Szwecja 2:0
vs Turcja 0:1
vs Malta 5:1

2 opinie na “eME U-21: Przed meczem Polska – Grecja

Oglądałem i słuchałem wypowiedzi tego pana, ale zupełnie się z tym nie zgadzam. Do momentu wyeliminowania, zresztą słusznego bramkarza Szwedzi oddali dwa strzały (jedyne w tym meczu). Grecy dominowali o czym świadczą, chociażby te dwa gole w pierwszych 20 minutach. Później przyszło, chyba zbyt wcześnie rozluźnienie i padł ten kontaktowy gol.

Nie mogę jednak zrozumieć jak wyeliminowanie bramkarza mogło później wpłynąć na efektywność (a raczej jej brak) napastników. Po prostu drużyna Hakana Ericsona grała bez pomysłu od początku meczu i doznała klęski..

Jedyną rzeczą, z którą mogę się zgodzić to wyszkolenie techniczne Greków.. 😉

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4074 dni!