Panathinaikos – PAS 3:1

panathinaikosPanathinaikos Ateny pokonał w pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki Super League PAS Giannina 3:1.

Niestety prócz braku kibiców, problemem był również deszcz, który nie ułatwiał gry. W 13. minucie Nano posłał z lewego skrzydła piłkę do Marcusa Berga, którego uderzenie głową intuicyjnie wybronił Markos Vellidis. W 22. minucie Nikos Korovesis przebojem wdarł się w pole karne, jego pierwszy strzał przyblokował defensor PAO, a potężną dobitkę wybronił Stefanos Kapino. W 32. minucie Danijel Pranjić wpadł prawą stroną w „16” i mocno uderzył na bramkę, Vellidis zdołał wybić piłkę, ale ta trafiła do Berga, który piętą uderzył do praktycznie pustej już bramki. W 43. minucie ładnie ustawił się w polu karnym Berg, który wykończył podanie z prawej strony, ale minimalnie chybił.

W 46. minucie kapitan PAS Giorgos Dasios bliski był zdobycia gola ..samobójczego, bowiem próbował on przeciąć podanie i piłka przez niego uderzona wyszła tuż obok słupka. W 51. minucie „Ajaks Epiru” doprowadził do remisu. Brana Ilić poszedł zdecydowanie prawym skrzydłem, po czym z linii kończącej boisko odegrał futbolówkę do Tomasa De Vincenti, który bez kłopotów trafił do siatki gospodarzy. Ten gol zachęcił do gry jednych i zmusił do walki drugich, ale ofensywne wojaże przeważnie kończyły się na obroni, bądź bramkarzu. W 80. minucie Abdul Ajagun uderzył z 16 metra po ziemi, ale Vellidis skutecznie zatrzymał ten strzał. W 83. minucie Panathinaikos wyszedł na prowadzenie. Nikos Karelis przyjął piłkę od Pranjicia, efektownie minął mur obronny PAS i strzałem po ziemi dał gospodarzom bramkę przewagi. W 90. minucie błąd defensywy wykorzystał Berg, który tuż przed bramką wyłożył piłkę do Karelisa, a ten przypieczętował zwycięstwo PAO.


PANATHINAIKOS ATENY – PAS GIANNINA 3:1 (1:0)
1:0 Marcus Berg 32′
1:1 Tomas De Vincenti 51′
2:1 Nikos Karelis 83′
3:1 Nikos Karelis 90′

ż.k. David Mendes da Silva, Zeca – Tomas De Vincenti

Panathinaikos
Stefanos Kapino, Konstantinos Triantafyllopoulos, David Mendes da Silva, Tasos Lagos (70′ Abdul Ajagun), Marcus Berg, Zeca, Nikos Marinakis, Nano, Gordon Schildenfeld (61′ Giorgos Koutroubis), Danijel Pranjić, Luciano Figueroa (62′ Nikos Karelis)

PAS
Markos Vellidis, Giorgos Dasios (86′ Tasos Kritikos), Andi Lila, Themistoklis Tzimopoulos, Brana Ilić, Cristian Chávez (24′ Simo Rouboulakou, 60′ Paul Keita), Emiljano Vila, Tomas De Vincenti, Stavros Tsoukalas, Dimitris Kolovetsios, Nikos Korovesis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4009 dni!