PAS – PAOK 0:2

paok_2013PAS Giannina przegrał 0:2 z PAOK-iem Saloniki w ostatnim meczu 13. kolejki greckiej Super League.

Początek meczu to kilka groźnych akcji gości i doskonałe interwencje Markosa Vellidisa, który w pierwszych minutach bronił groźne strzały Miroslava Stocha i Lucasa Pereza. W 6. minucie zza pola karnego uderzył Stavros Tsoukalas, ale Panagiotis Glykos z łatwością wyłapał piłkę. W 19. minucie Vellidis z małymi kłopotami, ale wybronił strzał z dystansu Stocha. W 30. minucie golkiper „Ajaksu Epiru” przyblokował piłkę uderzoną z 17 metra przez Pereza. Goście byli aktywniejsi, ale bardzo nieskuteczni. W 40. minucie Nikos Korovesis zagrał piłkę do Brany Ilicia, ale ten nie zdążył skierować jej do bramki, bowiem interwencja Glykosa zakończyła akcję.

W 56. minucie Dimitris Salpingidis uderzył z ostrego kąta, ale Vellidis wybił piłkę na róg. Chwilę później PAOK był bliski zdobycia otwierającego wynik gola, ale Stoch trafił w słupek. W 66. minucie ładne uderzenie zza pola karnego Stocha wybronił świetnie dysponowany w tym spotkaniu Vellidis. Trzy minuty później akcję Ilić – De Vincenti wykończył strzałem ten drugi, ale futbolówka minęła bramkę. Golkiper PAS w 79. minucie z trudem wybronił strzał Emiljano Vili. Dwie minuty później Theodoris Berios sfaulował w polu karnym Tomasa Necida, za co został wyrzucony z murawy, a PAOK dostał szansę na gola. Wykorzystał ją Lucas Perez, który pokonał z 11 metrów doskonałego w tym meczu Vellidisa. Cztery minuty później goście przypieczętowali swój triumf, a efektownego gola zdobył strzałem z dystansu Costin Lazar.


PAS GIANNINA – PAOK SALONIKI 0:2 (0:0)
0:1 Lucas Perez 83′(k)
0:2 Costin Lazar 87′

ż.k. Dimitris Kolovetsios, Nikos Korovesis, Andi Lila – Kostas Katsouranis, Sotiris Ninis, Nikos Spyropoulos

PAS
Markos Vellidis, Andi Lila, Thodoris Berios, Alexios Michail (74′ Giorgos Dasios), Brana Ilić, Tomas De Vincenti, Stavros Tsoukalas (90′ Apostolos Skondras), Dimitris Kolovetsios, Nikos Korovesis, Andraz Struna (84′ Charlton Vicento), Emiljano Vila

PAOK
Panagiotis Glykos, Giorgos Tzavellas, Alexandros Tziolis, Lucas Pérez, Miroslav Stoch (77′ Zvonimir Vukić), Dimitris Salpingidis (58′ Tomas Necid), Nikos Spyropoulos, Costin Lazăr, Kostas Katsouranis, Stelios Kitsiou, Sotiris Ninis (43′ Giorgos Georgiadis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4009 dni!