Ergotelis – Aris 3:3

super leagueErgotelis Heraklion po bardzo zmiennym i niezwykle emocjonującym meczu zremisował w 14. kolejce Super League z Arisem Saloniki 3:3.

Pierwsze kilka minuty pojedynku bez emocji, ale z czasem te pojawiły się. W 12. minucie dobry strzał oddał z dystansu Pele, ale Sokratis Dioudis wybił piłkę. Chwilę później Pele zgrał piłkę na głowę do Ziguy Badibangi, ale tech minimalnie chybił. W 21. minucie w polu karnym gospodarzy wytworzyło się zamieszanie, co próbował wykorzystać Michalis Manias, ale jego strzał z kilku metrów instynktownie wybronił Grigorisa Athanasiou. W 24. minucie głową na bramkę Arisa uderzył Diego Romano, piłka jednak trafiła w poprzeczkę. Siedem minut później podanie Minasa Pitsosa wykończył strzałem Badibanga, ale trafił w słupek. W 37. minucie ciekawe uderzenie Pitsosa wybronił Dioudis.

W 62. minucie mający przewagę gospodarze w końcu wyszli na prowadzenie, a efektownego gola głową strzelił Badibanga. Nie minęły trzy minuty, a Ergotelis miał już dwie bramki przewagi. Tym razem gole z rzutu wolnego strzelił Pele. To był jednak dopiero początek emocji, bowiem kolejne kilka minut odmieniło zupełnie to spotkanie. W 68. minucie na murawie pojawił się Andreas Tatos i w ciągu trzech minut Aris wyrównał stan w tym meczu. Pomocnik Arisa najpierw sam strzałem z dystansu pokonał Athanasiou, a następnie dograł piłkę do Erotokritisa Damarlisa, który głową trafił na 2:2. W 80. minucie piłka po strzale z rzutu wolnego Udoji uderzyła w słupek, a zaistniałe zamieszanie wykorzystał Tatos i „Bóg Wojny” miał przewagę jednej bramki. W 90. minucie mógł wyrównać Manolis Tzanakakis, ale piłka po jego zagraniu nabrała dziwnej rotacji i prześlizgnęła się po poprzeczce. Wydawało się, że Aris zgarnie komplet punktów, ale niestety w ostatnich sekundach meczu Badibanga doprowadził do remisu..


ERGOTELIS HERAKLION – ARIS SALONIKI 3:3 (0:0)
1:0 Ziguy Badibanga 62′
2:0 Pele 65′
2:1 Andreas Tatos 69′
2:2 Erotokritos Damarlis 71′
2:3 Andreas Tatos 80′
3:3 Ziguy Badibanga 90’+5′

ż.k. Chrysovalantis Kozoronis, Ziguy Badibanga, Pele – Michalis Kyrgias, Andreas Iraklis, Andreas Tatos

Ergotelis
Grigoris Athanasiou, Pelé, Álvaro Mejía, Diego Romano (76′ Maris Verpakovskis), Dimitris Diamantakos (78′ Ilias Anastasakos), Manolis Tzanakakis, Bruno Chalkiadakis, Chrysovalantis Kozoronis (80′ Andreas Bouchalakis), Minas Pitsos, Ziguy Badibanga, Giorgos Sarris

Aris
Sokratis Dioudis, Michalis Kyrgias, Babis Oikonomopoulos (68′ Andreas Tatos), Nikos Angeloudis (67′ Ilias Stavropoulos), Chigozie Udoji, Nikos Tsoumanis, Erotokritos Damarlis (89′ Ruben Pulido), Michalis Manias, Nikos Psychogios, Andreas Iraklis, Rok Elsner

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4078 dni!