LE: PAOK – Alkmaar 2:2

liga_europejskaPAOK Saloniki w ostatnim grupowym meczu Ligi Europejskiej zremisował 2:2 z AZ Alkmaar.

Na początku meczu PAOK miał przewagę, ale składnością i precyzją nie grzeszył. W 5. minucie kąśliwe uderzenie zza pola karnego Miroslava Stocha bardzo niepewnie wybronił Yves De Winter. Po kilku minutach bardziej zdecydowanych ataków gospodarzy mecz się wyrównał. W 19. minucie Steven Berghuis uderzył z ostrego kąta w długi róg, ale Panagiotis Glykos zdołał trącić piłkę i ta wyszła obok bramki. W 31. minucie AZ otworzył wynik meczu. Willie Overtoom wyłuskał przed polem karnym piłkę, po czym odegrał ja do stojącego na 11 metrze do 19-letniego Thomasa Lama, który uderzył w długi róg, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 37. minucie Stelios Kitsiou umiejętnie zachował się w polu karnym gdzie został podcięty przez Fernando Lewisa, za co sędzia podyktował rzut karny. Szansy na wyrównanie nie zmarnował Lucas Perez, który pewnie pokonał golkipera z 11 metrów.

W 53. minucie po ziemi strzelił Ridgeciano Haps, ale Glykos pewnie wyczuł strzał młodego Holendra. W 57. minucie Berghuis wpadł w pole karne, ale jego strzał z kilku metrów wybronił nieco intuicyjnie golkiper PAOK-u. W 61. minucie Johann Gudmundsson minął Giannisa Skondrasa i uderzył w okienko bramki, ale Glykos świetną interwencją uchronił PAOK od straty gola. W 66. minucie Perez uderzył po ziemi zza pola karnego, ale De Winter przyblokował piłkę. W 70. minucie Lazar w polu karnym zatrzymał piłkę ręką i ekipa z Alkmaar dostałą szansę na prowadzenie, którą wykorzystał Donny Gorter. W 73. minucie Lucas Perez uderzył z 16 metra, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry na bramkę gości uderzył głową Tomas Necid, ale golkiper pewnie ją chwycił. Sekundy przed końcem centrę Pereza głową wykończył Stelios Pozoglou i piłka wpadła do siatki, dając PAOK-owi remis.


PAOK SALONIKI – AZ ALKMAAR 2:2 (1:1)
0:1 Thomas Lam 31′
1:1 Lucas Perez 37′(k)
1:2 Donny Gorter 71′(k)
2:2 Stelios Pozoglou 90’+4′

ż.k. Nemanja Gudelj, Fernando Lewis, Donny Gorter, Aron Jóhannsson

PAOK
Panagiotis Glykos, Miguel Vitor, Lino, Dimitris Konstantinidis (56′ Giannis Skondras), Alexandros Tziolis, Miroslav Stoch (74′ Stelios Pozoglou), Costin Lazar, Kostas Katsouranis, Stelios Kitsiou, Lucas Perez, Stefanos Athanasiadis (64′ Tomas Necid)

Alkmaar
Yves De Winter, Donny Gorter, Etiënne Reijnen, Thomas Lam, Ridgeciano Haps (89′ Joris van Overeem), Wesley Hoedt, Nemanja Gudelj, Willie Overtoom (74′ Aron Jóhannsson), Fernando Lewis (54′ Johann Gudmundsson), Denni Avdic, Steven Berghuis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4080 dni!