Ergotelis – Apollon 2:2

super leagueErgotelis Heraklion na inaugurację 16. kolejki Super League zremisował z Apollonem Smyrnis 2:2.

W pierwszym kwadransie obie strony miały sytuację, choć nieco groźniejsze stwarzał Ergotelis. W 16. minucie bardziej efektywni gospodarze otworzyli wynik spotkania. Ziguy Badibang po akcji z Marisem Verpakovskisem trafił z ostrego kąta do siatki Apollonu. Goście niemal błyskawicznie odpowiedzieli, bo już w 18. minucie wyrównał Antonis Petropoulos. Napastnik „Lekkiej Brygady” wykorzystał błąd Álvaro Mejíi przy uderzeniu z rzutu wolnego Leandro Alvareza i bez trudu pokonał Grigorisa Athanasiou. tempo spotkania było miłe dla oka, a i starania obu ekip na zmianę wyniku też mogły podobać się kibicom. Chwilę przed końcem pierwszych 45 minut więcej radości miała bardzo nielicznie przybyła grupa kibiców Apollonu, bowiem ich pupile zdołali wyjść na prowadzenie. Defensywa Ergotelisu nie potrafiła wybić piłki wstrzelonej pod bramkę i ta ostatecznie trafiła do Petropoulosa, który po raz drugi w tym meczu pokonał Athanasiou. Niestety dla gości doliczony czas gry okazał się szczęśliwy dla „Kanarków”. Fantastycznie uderzył z rzutu wolnego Pele i choć Alexandros Tzorvas ruszył do piłki nie był w stanie jej zatrzymać i ta wpadła w okienko bramki.

W drugiej połowie tak efektownie i efektywnie już nie było. Ergotelis miał lekką przewagę, ale rywale jak pokazała pierwsza część meczu byli bardzo skoncentrowani i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Z czasem uwidoczniła się nerwowość z obu stron, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Ta nerwowość z murawy przeniosła się również na ławki rezerwowych obu ekip, czego efektem w 74. minucie było odesłanie na trybuny szkoleniowca Apollonu Lawrie Sancheza.


ERGOTELIS HERAKLION – APOLLON SMYRNIS 2:2 (2:2)
1:0 Ziguy Badibang 16′
1:1 Antonis Petropoulos 18′
1:2 Antonis Petropoulos 43′
2:2 Pele 45’+3′

ż.k. Álvaro Mejía, Pele, Manolis Tzanakakis, Borislav Jovanović – Paolo Farinola, Panagiotis Korbos, Petros Kanakoudis

Ergotelis
Grigoris Athanasiou, Manolis Tzanakakis, Minas Pitsos, Borislav Jovanović, Álvaro Mejía, Horacio Cardozo (46′ Ilias Anastasakos), Pele, Andreas Bouchalakis (88′ Angelos Chanti), Ziguy Badibang, Maris Verpakovskis (55′ Bruno Chalkiadakis), Dimitris Diamantakos

Apollon
Alexandros Tzorvas, Giorgos Chatzizisis, Giorgos Delizisis, Petros Kanakoudis, Thanasis Panteliadis, Leandro Alvarez, Christos Mingas, Panagiotis Korbos, Paolo Farinola (81′ Giorgos Barkoglou), Anastasios Tsokanis, Antonis Petropoulos (90’+2′ Grigoris Papazacharias)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!