Petrić zagra w PAO!

panathinaikosMladen Petrić wzmocnił siłę ofensywną Panathinaikosu Ateny.

Chorwat za namową dyrektora technicznego PAO Nikosa Dabizasa (pojechał do Anglii w grudniu zeszłego roku) i po szczerej rozmowie z Giorgosem Karagounisem zdecydował się przylecieć do Aten, by negocjować warunki współpracy z „Koniczynkami”. Jego samolot wylądował w stolicy Grecji w poniedziałek, gdzie po kolejnych rozmowach doszedł do ostatecznego porozumienia z włodarzami Panathinaikosu. We wtorek i środę przeszedł liczne, ale wymagane badania lekarskie, a w czwartek 33-letek oficjalnie złoży podpis pod półtoraroczną umową.

Petrić jak sam zapewnia potrzebuje do optymalnej dyspozycji kilkunastu dni mocnego treningu, po którym będzie mógł godnie reprezentować barwy PAO. Po tym czasie wszyscy liczą, że duet Berg – Petrić będzie nie do powstrzymania w rundzie rewanżowej Super League..

Petrić ostatnio grał w West Ham United, ale był to praktycznie epizod w porównaniu z występami w Fulham FC, HSV Hamburg, Borussi Dortmund, FC Basel czy też Grasshoppers Zurich, w którym spędził najwięcej czasu.

6 opinie na “Petrić zagra w PAO!

Wiekowy piłkarz, taki na rok-dwa. Oby jeszcze chciało mu się chcieć… Będzie grał z Bergiem, z którym występował kilka lat temu w HSV. Mam nadzieję, że będą współpracować jeszcze lepiej niż w Bundeslidze. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłby angaż Cisse, ten jednak wybrał Bastię. Nawet zgodził się obciąć swoje zarobki o połowę w stosunku do Rosji. Może udałoby się go namówić do powrotu do Aten? Tylko czy nowe osoby decyzyjne w ogóle byłyby jego powrotem zainteresowane?

Wolą raczej nową postać, bo Cisse mógłby nie dać już tego co dawniej i byłby wielki zawód..

Jasne, że nie dałby tego co wcześniej – z prostego powodu – za plecami miałby inną drużynę, słabszą niż z sezonu mistrzowskiego 09/10. Tu jest raczej pytanie czy Cisse dałby PAO więcej niż Petrić a nie czy powtórzyłby wynik z pamiętnego sezonu.

Cisse też nie jest młodszy i sprawniejszy niż był, a kibice pamiętają tamtego Francuza i wymagania byłby takie same jak ówcześnie, a Petrić, tak jak i Berg to coś nowego, czego nie można porównać z przeszłością..

Marcus Berg – Mladen Petrić kiedyś mieli brylować w Hamburgu, a teraz będą próbowali to robić w PAO. Może pokażą jakiś potencjał, tym bardziej Chorwat na koniec kariery. Cisse woli po prostu francuskie klimaty i raczej tam zagra na koniec przygody z piłką. Widać, że Koniczynki bardzo lubią sprowadzać do siebie piłkarzy z Chorwacji: Pranjić, Petrić,Schildenfled. Kiedyś Rukavina, Galinović, Serić, Biscan, Andrić. Zrobiła się dość duża chorwacka kolonia na Leoforos.

I tak żaden Chorwat, a i nawet wszyscy razem wzięci nie przebiją Gucia 🙂

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4083 dni!